CNN Prima News Zlatý glóbus

Zlatý glóbus

Výpis příspěvků ke štítku „Zlatý glóbus“

Na Zlatých glóbech dominoval Oppenheimer. Bodovali i Chudáčci, kteří porazili Barbie

Zlatý glóbus za nejlepší drama získal film Oppenheimer, a korunoval tak svůj velmi úspěšný večer při předávání těchto filmových cen v Los Angeles. Snímek Christophera Nolana o otci atomové bomby obdržel také ceny za nejlepší režii či mužské herecké výkony v dramatu pro Cilliana Murphyho a Roberta Downeyho Jr. Za nejlepší komedii nebo muzikál vybrali porotci snímek Chudáčci režiséra Jorgose Lanthimose.

Oscarový Pinocchio nese českou stopu. Hudba k věhlasnému filmu vznikla v Praze

Věděli jste, že celovečerní animovaný film Pinocchio Guillerma del Tora, který si z posledního udílení Oscarů odnesl první místo, nese českou stopu? Orchestrace k hudbě totiž vznikaly v Praze, když skladatelé Conrad Pope a Nan Schwartzová působili na prvním ročníku Composers Summit Prague. Těšit se na jejich dirigentské mistrovství můžete i příští rok. 18. dubna 2024 na zahajovacím koncertě Spectacular Music of Hollywood, v podání ČNSO osobně oddirigují hudbu ze Star Wars a oceňovaného filmu Pošťák.

Karlovarský festival odhalil největší hvězdy. Pro cenu si přijedou McGregor a Vikanderová

Hosty prvního víkendu 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary budou skotský herec, režisér a producent Ewan McGregor a švédská herečka Alicia Vikanderová. Oba převezmou Cenu prezidenta festivalu a představí své nejnovější filmy, v úterý to uvedli pořadatelé festivalu, který začne 30. června. Již dříve oznámili, že na festival letos přijede herec a režisér, držitel Oscara a dvou Zlatých glóbů Russell Crowe. Ewana McGregora mezinárodně proslavil kultovní Trainspotting.

Hvězdný Gladiátor dorazí na karlovarský festival. Propálil to na svých sociálních sítích

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii na filmovém festivalu v Karlových Varech dostane herec a režisér, držitel Oscara a dvou Zlatých glóbů Russell Crowe. Se svou skupinou Indoor Garden Party zahraje na zahajovacím koncertě 30. června. Festival to v pátek uvedl v tiskové zprávě. Sám umělec to uvedl na svém oficiálním twitterovém účtu.

Je to prostě zničující. Stoneová poprvé promluvila o tragické ztrátě milovaného bratra

Hollywoodská hvězda Sharon Stoneová se vyrovnává s těžkou ztrátou. V únoru zemřel její mladší bratr Patrick. Pětašedesátiletá herečka se s tím svěřila na sociálních sítích. Poté však o této smutné události na veřejnosti nemluvila. Změnit se to rozhodla až teď, kdy deníku Daily Mail poskytla krátký rozhovor, ve kterém popsala, jak se s bratrovou smrtí vyrovnává.

Smutný konec hollywoodské sexbomby. Stevensová zemřela po boji s Alzheimerem v hospicu

Hollywoodská modelka a herečka Stella Stevensová, která se proslavila nejen rolí v Dobrodružství Poseidonu, ve věku 84 let zemřela. Dlouhá léta se potýkala s Alzheimerovou chorobou. Její syn Andrew řekl časopisu Hollywood Reporter, že se léčila v losangeleském hospici, kde také v pátek skonala. Stevensová si zahrála mimo jiné po boku Elvise Presleyho v muzikálu Girls! Girls! Girls!, mezi její filmové partnery patřili také Dean Martin nebo Jerry Lewis.

Zlatý glóbus za nejlepší drama získal Spielbergův film Fabelmanovi. Porazil Avatara i Top Gun

Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama si v noci na středu odnesl částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je volně založený na režisérově dětství a dospívání. Spielberg byl za stejný film oceněn také v kategorii režie. Cenu za nejlepší komedii či muzikál dostal film Víly z Inisherinu režiséra Martina McDonagha, který měl také nejvíce nominací.