CNN Prima News Zlínský kraj

Zlínský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Zlínský kraj“

Sen hospodské Marie se mění v noční můru. Covid nebyl nejhorší, hodnotí vládní změny

18. května 2023 06:30

Hospody na vesnicích volají o pomoc. Covid, zdražování a teď úsporný balíček, jehož součástí je i zvýšení DPH u piva. To jsou důvody, proč hospodští padají do červených čísel. Například Marie Šerá vede restauraci ve Vysokém Poli na Zlínsku. Provoz pro štamgasty musela omezit a nad vodou ji drží jen rozvoz jídla a polední meníčka.

Místo hlídání měl dívky znásilňovat. Muž z Kroměříže dostal za zneužívání školaček 10 let

15. května 2023 12:59

Za zneužívání školaček v Kroměříži uložil v pondělí zlínský krajský soud pětapadesátiletému muži úhrnný desetiletý trest vězení. Státní zástupkyně navrhovala trest 8,5 roku, obhajoba žádala zproštění obžaloby. Muž připustil, že dívky ze sousedství, které chodily na první stupeň základní školy, několikrát hlídal, vinu však popřel. V minulosti byl za sexuální delikty vůči dětem dvakrát soudně trestaný. Za znásilnění, pohlavní zneužití a ohrožování výchovy dítěte mu nyní hrozilo pět až 12 let vězení. Žalobkyně se práva na odvolání vzdala, obžalovaný na jednání nepřišel, k trestu se tedy nemohl vyjádřit.

Na Česko se ženou silné bouřky, udeří i s kroupami. V jakých krajích platí výstraha?

6. května 2023 11:09

Jihovýchod Česka zasáhnou v sobotu odpoledne a večer bouřky s kroupami a silným větrem. Místy se objeví také vydatný déšť, takže se mohou rozvodnit menší toky. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Padat mohou až dvoucentimetrové kroupy a vítr v nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Podívejte se na radaru, jestli budou bouřky i u vás.

Od tragédie je dělí vteřiny. Přesně ví, co dělají, kritizuje hazardující řidiče z videa expert

1. května 2023 15:58

Do redakce Krimi zpráv diváci poslali hned několik ukázek řidičů, kteří za volantem zbytečně riskovali, čímž ohrozili všechny kolem sebe. Stačilo málo a staly se zbytečné nehody, které by znovu odnesli i nevinní. „Záznamy zachycují skutečně extrémně nebezpečné kousky. Jsou to lidé, kteří přesně vědí, že dělají přestupek,“ zhodnotil dopravní expert Roman Budský pro CNN Prima NEWS záběry, na které se můžete podívat ve videu přiloženém níže.

REPORTÁŽ: V Ježíše nejvíce věří v Nedašově na Valašsku. Bůh ale pomalu prohrává i tam

26. dubna 2023 07:27

Kdyby Ježíš Kristus hledal v České republice místo, kde je nejpopulárnější, největší radost by měl v Nedašově na Valašsku. Podle statistiků tam žije nejvíce římských katolíků na počet obyvatel ze všech obcí v zemi. „Bůh mi už mnohokrát pomohl, když jsem něco potřeboval,“ vypráví pro CNN Prima NEWS jeden z nedašovských věřících, 22letý Lukáš Holba. Ježíš by se ovšem v této valašské dědině dočkal i zklamání, za pouhých dvacet let tam přišel o třetinu fanoušků.