CNN Prima News Zlínský kraj

Zlínský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Zlínský kraj“

Syn uspěl, ale systém ho nepustí za přáteli na jinou školu. Jediné řešení matku netěší

Touto dobou se měl Tomáš spíše radovat. Jeho píle se vyplatila a dostal se na střední školu, na kterou chtěl nejvíce. Stovky jiných dětí takové štěstí neměly. I přesto mu ale není příliš do smíchu – jeho tři nejlepší kamarádi totiž nakonec nastoupí společně jinam. Všichni se shodou náhod dostali na osmiletý obor, který si Tomáš dal do pořadníku až na druhé místo. A třebaže by na body splnil veškeré podmínky k zápisu na studium, udělat to nemůže. Alespoň ne s novým systémem na přihlášky.

Policie vyhlásila pátrání po ruském generálovi. Jeho muži měli provést výbuch ve Vrběticích

Policie v pátek vyhlásila pátrání po generálovi ruské tajné služby GRU Andreji Averjanovovi. Důstojníky jeho jednotky Anatolije Čepigu a Alexandra Miškina považuje český vyšetřovací tým za strůjce výbuchů skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014, při kterých zemřeli dva lidé. Britští vyšetřovatelé podezírají jeho muže také z otravy bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije v britském Salisbury v roce 2018. Na pátrání upozornil server Seznam Zprávy.

V Moskvě máme mít velvyslance, prohlásil Fiala. Neřekl ale, do kdy bude toto místo neobsazené

Česká republika by měla mít podle premiéra Petra Fialy (ODS) v Rusku velvyslance. Řekl to ve čtvrtek v debatě na serveru Deník.cz. Obsazení postu velvyslance v Moskvě Fiala označil za „cílový stav“, konkrétní ohledně termínu ale nebyl. Koncem května skončí v Rusku velvyslanec Vítězslav Pivoňka, vláda ho odvolala. Premiér podotkl, že nemůže sdělit, jak dlouho bude místo velvyslance v Rusku neobsazené.

Při nehodě na Kroměřížsku zemřela těhotná žena. Policie hledá svědky

Policie hledá svědky tragické nehody ze středy 24. dubna, při níž po srážce dvou osobních aut na silnici I/50 u Střílek na Kroměřížsku zemřela těhotná spolujezdkyně. V tiskové zprávě to v pátek uvedla vrchní inspektorka policie Barbora Balášová. Další čtyři lidé při havárii utrpěli zranění. Silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, byla po havárii přibližně pět hodin uzavřená, policisté odkláněli provoz na objízdné trasy.

Řídili výbuchy ve Vrběticích a podvodem získali občanství ČR. Kdo byli manželé Šapošnikovovi?

Sérii výbuchů a dalších incidentů v Evropě, včetně explozí v muničním areálu v českých Vrběticích z roku 2014, pomáhali koordinovat ruští špioni manželé Šapošnikovovi, kteří na přelomu tisíciletí získali s pomocí podvrhů a zkreslených údajů české občanství. Napsal to v pondělí s odkazem na české vyšetřování server The Insider v obsáhlém materiálu popisujícím aktivity manželského páru. O možném napojení dvojice na ruskou vojenskou tajnou službu GRU už dříve psala česká i zahraniční média.

Výbuchy ve Vrběticích provedli Rusové, tvrdí policie. Stíhání zahájit nemůže, případ odložila

Aktualizováno

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu odložili případ výbuchů skladů v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku, při kterém v roce 2014 zemřeli dva lidé. Policisté považují za prokázané, že výbuchy uskutečnili příslušníci ruské vojenské rozvědky GRU. Chtěli zabránit dodání munice do oblastí, kde provádělo Rusko vojenské operace.

Tragická nehoda na Kroměřížsku: Jeden mrtvý, čtyři zranění. Hlavní tah na Slovensko je uzavřen

Jeden člověk zemřel a čtyři utrpěli zranění při dopolední nehodě dvou osobních aut u Střílek na Kroměřížsku. Silnice I/50 je kvůli tragické havárii uzavřená. Policejní hlídky odklánějí provoz na objízdné trasy. Uzavírka silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, zřejmě potrvá ještě několik hodin, řekl policejní mluvčí Radomír Šiška.