CNN Prima News Zlínský kraj

Zlínský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Zlínský kraj“

Od jeho zatčení jsem na práškách, líčí matka Michala Redla. Na čem rodina zbohatla?

2. července 2022 13:46

Přestože má podnikatel a hlavní aktér korupční kauzy kolem pražského dopravního podniku Michal Redl soudně omezenou svéprávnost, až do svého zatčení si užíval nemalých majetků. Převážně na Zlínsku. Redlova matka Ilona však neví, jak k nim přišel. „Nevím, co dělal. Neříkal mi to stejně jako jeho otec,“ řekla reportérům MF DNES.

Zlín není město pro černochy, slyšel fotbalista. Řekni to ještě jednou, naléhal na rasistu

28. června 2022 10:53

Jako by se psal rok 1980 a Zlín se ještě jmenoval Gottwaldov. Zážitek tohoto typu si odnesl gambijský útočník prvoligových „ševců“ Lamin Jawo z návštěvy supermarketu. Podle toho, co uvedl na sociálních sítích, ho zcela nevhodně konfrontoval starší muž. Následně fotbalista pořídil video, na kterém se snaží rasistu navést k tomu, aby svá slova zopakoval. Dočkal se pouze agrese.

Sonda do Zlínského kraje: Gazdík, Polčák a Redl? Jejich spolupráce byla veřejná šuškanda

25. června 2022 05:11

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) moc dobře věděl, kdo obviněný podnikatel a lobbista v kauze Dozimetr Michal Redl je, přesto s ním udržoval kontakt. Právě tak zní slova některých politiků ze Zlínského kraje. O jejich spolupráci se podle nich vědělo a byla to „veřejná šuškanda“. Podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) se ale vazby neprojevily negativně na kraji. Několik politiků z regionu CNN Prima NEWS popsalo, jak se o tolik diskutovaných vazbách mluvilo.

V Loučce zabil ženu i své tři děti, pak měl způsobit výbuch. Policie obvinila muže z vraždy

15. června 2022 12:21

Kriminalisté obvinili z čtyřnásobné vraždy jednatřicetiletého muže ze Vsetínska. Muž podle nich koncem dubna ve svém domě v Loučce na Vsetínsku usmrtil svou dvaatřicetiletou ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté podle zjištění policie nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch rodinného domu. Ve středeční tiskové zprávě to uvedla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Vražda na Kroměřížsku: Muž měl v afektu zabít známého a utéct. Chytili ho za pár minut

13. června 2022 13:57

Policie prověřuje případ vraždy, která se stala v pondělí před polednem v areálu jedné z firem v Holešově na Kroměřížsku. Třicetiletý cizinec tam nožem bodl svého stejně starého známého, taktéž cizince, který zemřel, řekla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Útočník byl následně několik desítek minut na útěku, policii se ho podařilo zadržet ve Fryštáku na Zlínsku. Hrozí mu až osmnáctileté vězení.

Vlaky na Zlínsku nabírají velké zpoždění. Dopravce strhnul vedení, opravy potrvají týdny

8. června 2022 09:43

Kvůli závadě na trakčním vedení nabírají vlaky na dvoukolejné celostátní trati 330 u Otrokovic na Zlínsku zpoždění v desítkách minut. Vlaky jezdí mezi stanicemi Napajedla na Zlínsku a Hulín na Kroměřížsku pouze po jedné ze dvou traťových kolejí. Za zkrat a stržení vedení může úterní pochybení nákladního dopravce, který nerespektoval návěstidlo. Odhad způsobené škody se pohybuje v řádu desítek milionů korun, opravy mohou trvat týdny.

Čechmánek se dopustil sedmimilionového podvodu a dostal jen podmínku. Přesto se odvolal

1. června 2022 09:15

I když státní zástupce navrhl uložit bývalému vynikajícímu hokejovému brankáři Romanu Čechmánkovi až čtyřletý trest za podvod, nakonec člen zlaté party z Nagana dostal v dubnu u zlínského krajského soudu tříletou podmínkou s odkladem na zkušební dobu pěti let. Zbavil se hrozby toho, že bude muset jít za mříže, přesto se nyní 51letý neúspěšný podnikatel rozhodl proti podmínce odvolat.