reklama
CNN Prima News zoologická zahrada

zoologická zahrada

Výpis příspěvků ke štítku „zoologická zahrada“

Je libo prohlídku lachtanů či vakcínu? V pražské zoo se můžete o víkendu nechat očkovat

Lidé, kteří o víkendu navštíví pražskou zoologickou zahradu, se mohou nechat v areálu očkovat bez registrace. Praha připravila očkovací autobus, který stojí hned za vstupem do zahrady a podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se vydá i na další místa v Praze, kde se předpokládá velká koncentrace lidí. Za sobotní dopoledne možnost využilo už několik desítek lidí.

PŘEHLEDNĚ: Od pondělí končí na prvních stupních rotační výuka, rozvolní se i sport

Aktualizováno

Do konce května se Češi opět o další krok přiblíží k normálnímu životu před pandemií. Nově se rozvolní sport, kdy od 17. května bude povoleno sportování pro deset lidí uvnitř a třicet venku. Od pondělí se mohou radovat i štamgasti, otevřou se totiž zahrádky u stravovacích zařízení. I přes rozvolnění mají tyto úlevy své podmínky.

Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě

Krásné počasí a víkend nalákaly řadu lidí do pražské zoo v Troji. Co však mnozí nečekali, je nekončící fronta, která se neustále natahuje. Počitadlo je navíc pro lidi matoucí. Namísto počtu návštěvníků, kteří se aktuálně v areálu pohybují, ukazuje, kolik jich během dne celkově přišlo. Lidé si tak zoufají, protože například na návštěvu oslavenkyně Amalee, roční slonice, si musejí ještě počkat.

Jak můžete pomoci zvířatům v zoologických zahradách? Pozvat je třeba na oběd

Situace během pandemie koronaviru a nucená uzavření přinesla finanční problémy krom jiných i zoologickým zahradám. Ty však musí o zvířata pečovat, i když nemají návštěvníky a kromě krmiva, ošetřovatelů, veterinární péče, jsou některé zvířata závislá i na vytápěných kotcích. Proto jsou jejich měsíční výdaje stejné, jako za běžného provozu, ale bez návštěvníků a to se do rozpočtů velmi silně promítlo. Dnes už se sice do zoo může, ale díra v jejich rozpočtech se bude vyplňovat pomalu. Kromě návštěvy samotné jim velmi pomůže, pokud je podpoříte on-line nákupem.

reklama