Bratr zavražděného novináře Jána Kuciaka byl napaden, skončil v nemocnici

Jozef Kuciak skončil po brutálním napadení se zlomeným nosem, má výpadky paměti a částečně zlomenou čelist. Incident teď popsal na sociálních sítích. Ten večer však došlo hned k několika napadením – poprvé měl být mladík ohrožován v hospodě, kde si chtěli s kamarádem zakoupit cigarety, podruhé byl vytažen z auta a zbit.

Jozef Kuciak měl před pár dny jet navštívit kamaráda s rodinou. Na zpáteční cestě se společně se dvěma kamarády zastavil u restauračního zařízení pro cigarety, barmanka měla prý ale už zavřenou kasu, a tak chtěli všichni tři mladíci odjet. V tom k nim měl přistoupit útočník a Kuciakova kamaráda napadnout.

„Přímo k autu, ve kterém jsme seděli, přišel útočník a uhodil kamaráda do tváře, přičemž mu roztrhl obočí, a ten začal prudce krvácet. Dokonce ne toho, který byl pro cigarety, ale jiného. Situaci zachránil včas neznámý muž, který útočníka odtáhl,“ vysvětluje bratr zavražděného novináře.

Zraněný muž, který krvácel, šel následně podle Aktualit.sk v doprovodu kamaráda poprosit barmanku o kapesníky. V tom na ně měl muž znovu zaútočit. „To už se kluci útočníkovi bránili. Ten dokonce vytáhl zbraň,‘‘ popsal situaci Kuciak. Když se situace uklidnila, on i kamarádi se domluvili, že policii volat nebudou a situaci nadále řešit nechtějí. Tím však problémy neskončily.

„Po asi třech minutách cesty nás zablokovalo jedno auto a druhé zastavilo těsně za námi. Poslední, co si pamatuji, byly kopance a údery do auta, ze kterého nás vytáhli a následně zbili… potom už mám jen záblesky – policie, záchranka, nemocnice,‘‘ popisuje Kuciak hrůzný incident. Podle dostupných informací podal Kuciak na útočníka trestní oznámení, stejně postupoval ale i útočník, který napadeným vyhrožoval se zbraní v ruce. Momentálně probíhá policejní vyšetřování.