Brit přežil dva teroristické útoky během tří měsíců

Brit přežil dva teroristické útoky během tří měsíců

Neuvěřitelné štěstí v neštěstí provází 30letého Brita. Chris Pawley jen o vlásek unikl smrti při květnovém teroristickém útoku v Manchesteru. Ve čtvrtek ho řádění teroristů zastihlo znovu, tentokrát ve španělské Barceloně. S pozoruhodným příběhem přišel server Manchester Evening News.

Chris, který bydlí v Manchesteru, se do katalánské metropole vypravil se svým přítelem na festival. „Byli jsme kousek od místa útoku. Zrovna jsme se vraceli na hotel, když se to stalo, neuvěřitelné,“ uvedl pro manchesterský večerník.

Něco podobného přitom Brit zažil i před třemi měsíci. V Manchesteru totiž navštívil koncert zpěvačky Ariany Grandeové, na kterém se odpálil sebevražedný atentátník a zabil 23 lidí. Tehdy ho zachránil včasný odchod z akce. „Vyšli jsme ze dveří a když jsme přecházeli most, tak to za námi vybuchlo. Šlo doslova o sekundy,“ vylíčil Chris svůj první hrůzný zážitek.

Chrisovi tak nezbývá, než doufat, že už se mu nic podobného nepřihodí. Do třetice už by totiž takové štěstí mít nemusel. Snad se tedy v budoucnu neobjeví na smutném a bohužel už pořádně dlouhém seznamu obětí teroristických útoků v Evropě.

Tagy: