CNN Prima News teroristický útok

teroristický útok

Výpis příspěvků ke štítku „teroristický útok“

Další teror v Jeruzalémě. Teprve 13letý Palestinec těžce zranil dva lidi, zasáhli civilisté

28. ledna 2023 13:01

Při střelbě v Jeruzalémě byli v sobotu dopoledne zraněni dva lidé, uvádí agentury s odkazem na izraelské záchranáře. Jejich stav je středně těžký až vážný. Policie oznámila, že se jednalo o teroristický čin a že útočník byl zneškodněn. Tím byl podle ní teprve třináctiletý Palestinec. Útok přišel jen několik hodin po páteční střelbě u jedné z jeruzalémských synagog, kterou nepřežilo sedm lidí.

Terorista brutálně zavraždil v Jeruzalémě sedm lidí. Postřílel je, když vycházeli ze synagogy

27. ledna 2023 21:30

Sedm lidí v pátek zastřelil a několik dalších zranil ozbrojenec při teroristickém útoku v synagoze ve východním Jeruzalémě, píše zpravodajský web The Times of Israel s odkazem na zdravotníky a policii. Podle ní byl střelec zabit. Teroristický útok se stal v den připomínky obětí holokaustu, vrcholní představitelé České republiky prezident Miloš Zeman a premiér Petr Fiala útok odsoudili.

Výrobce bomby pro atentát na letadlo nad Lockerbie je ve vazbě. Použil i československý semtex

11. prosince 2022 14:12

Spojené státy mají ve vazbě Libyjce, který údajně sestrojil bombu pro atentát na let Pan Am nad skotským městem Lockerbie, při kterém v roce 1988 zemřelo 270 lidí. Původní zprávu skotské prokuratury, o které informovala stanice BBC, v neděli odpoledne potvrdilo americké ministerstvo spravedlnosti. USA obvinily Adžílu Muhammada Masúda z účasti na nejkrvavějším teroristickém útoku na britském území před dvěma lety.

Útočníka v Bruselu vedli na seznamu extremistů. Před činem ho policie pustila

11. listopadu 2022 12:12

Útočník, který v Bruselu ve čtvrtek ubodal policistu a dalšího zranil, byl vedený na seznamu možných extremistů. Informovala o tom v pátek agentura AP. Muž, o kterém belgická média píší jako o Yassinovi M., už před útokem přišel na policejní stanici, kde nadával policistům, nebyl ale zadržen a byl převezen do nemocnice. Už dříve strávil muž za různé zločiny šest let ve vězení.

Mrazivá svědectví o útočníkovi z Pardubic: Plánoval ve škole další „bostonský masakr“?

8. listopadu 2022 19:40

Podoba výbušného zařízení sestrojeného maturantem chemické školy v Pardubicích měla inspiraci v bombových útocích v Bostonu v roce 2013. Mechanismus byl téměř identický – tlakový hrnec s hřebíky pro větší devastující účinek. I přesto, že následně spáchal sebevraždu otrávením, musí policie prověřit jeho zájem o teroristické útoky. Jed, po jehož požití zemřel, měl být podle zjištění reportérů CNN Prima NEWS na bázi rtuti.

Putin vyhrožuje: Kyjev se spřáhl s teroristy. Udeříme znovu a tvrdě v odpovídající míře

10. října 2022 17:46

Ruský prezident Vladimir Putin potvrdil, že ranní rozsáhlé údery napříč ukrajinským územím jsou odvetou za „teroristické útoky“ proti Rusku včetně sobotního poškození strategického Kerčského mostu na anektovaný Krym. Střely dlouhého doletu podle něj zasáhly ukrajinská energetická, vojenská a komunikační zařízení

Putin: Ukrajinci se pokoušejí o teroristické útoky, naše reakce může být vážnější

16. září 2022 19:28

Rusko bude dál pokračovat ve své ofenzivě na ukrajinském Donbasu nehledě na pokusy Kyjeva o protiútok, prohlásil v pátek podle agentury TASS ruský prezident Vladimir Putin, který je v uzbeckém Samarkandu na summitu Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO). Před novináři ruský prezident také uvedl, že plán „speciální vojenské operace“, jak Moskva svou invazi označuje, zůstává stejný a nemění se.

50 let od krvavých her. Odplata byl jasný vzkaz „nes..te se do Židů“, říká historik

5. září 2022 12:44

Přesně před 50 lety se odehrál krvavý útok palestinských teroristů na izraelskou výpravu olympioniků v Mnichově. Po zpackaném zásahu německých policistů zůstalo mrtvých 11 sportovců, jeden příslušník zákona a pět únosců z osmi. Historik a autor knih o olympijských hrách v Londýně Martin Kovář v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že tehdejší neschopnost německých orgánů byla skandální.