reklama
CNN Prima News teroristický útok

teroristický útok

Výpis příspěvků ke štítku „teroristický útok“

Stříleli nás jako zvířata, vzpomínali přeživší na teroristický útok v klubu Bataclan

6. října 2021 22:52

Lidé, kteří přežili teroristický útok 13. listopadu 2015 v pařížském hudebním klubu Bataclan, ve středu před soudem s obviněnými z atentátů popsali, jak se vydávali za mrtvé nebo se schovávali ve skříních, aby unikli střelcům, kteří pálili do davu. Někteří svědci vypověděli, že cítili, jak na nich ulpělo maso poté, co se sebevražední atentátníci na místě odpálili.

Doživotí pro Šakala ve Francii potvrzeno. Venezuelský terorista za rozsudek poděkoval

23. září 2021 23:59

Soud ve Francii potvrdil doživotí pro venezuelského teroristu Ilicha Ramíreze Sáncheze známého pod přezdívkami Šakal nebo Carlos. Ten usiloval o zmírnění trestu, který dostal za útok na pařížský obchod z roku 1974. Carlos je od roku 1994 vězněn ve Francii, kde si odpykává dva předchozí doživotní tresty, proti nimž se v minulosti neúspěšně odvolával.

Byl v izraelském komandu, nyní Česku pomáhá bojovat s terorismem. Kdo je Dani Jatom?

18. září 2021 16:50

Šéfoval izraelskému Mosadu, zastával několik politických funkcí a byl také součástí elitního úderného komanda, které zachránilo rukojmí před únosci. Nyní se Dani Jatom rozhodl zapojit do aktivit nedávno zprovozněného českého Centra pro výzkum terorismu (CVT). V čele poradního orgánu bude na základě bohatých zkušeností pomáhat ČR v boji proti vnějším i vnitřním hrozbám.

USA si Dvojčata odpálily samy a k žádným únosům nedošlo. Konspirátoři žijí 11. zářím

12. září 2021 06:02

Dvacet let po tragickém 11. září 2001 zastávají konspirátoři stále názor, že k žádným teroristickým útokům onoho osudného dne nedošlo. Tvrdí, že to americká vláda úmyslně odpálila Dvojčata, aby mohla ospravedlnit invazi na Blízký východ. Další konspirátoři popírají útok na Pentagon či samotnou existenci teroristů. Jaké jsou jejich nejznámější teorie?

Olga Matušková vzpomíná na 11. září: Lidé brečeli a volali, že přepadli Ameriku

11. září 2021 18:22

Jako by se zastavil svět, řekla pro CNN Prima NEWS vdova po věhlasném pěvci Waldemaru Matuškovi Olga Matušková na otázku, jak vnímala události z 11. září 2001. Zpěvačka, která se svým dnes již zesnulým manželem v té době žila v USA na Floridě, redakci popsala, kde v osudný moment náletu prvního letadla do severní budovy Světového obchodního centra byla a jak reagovali lidé kolem ní.

reklama