CNN Prima News teroristický útok

teroristický útok

Výpis příspěvků ke štítku „teroristický útok“

Na bezpečnost olympiády dohlídne AI, říká místostarostka Saint-Denis. Terorismu se nebojí

Nemám pocit, že by lidé měli strach z terorismu. Jsme zvyklí ukazovat obsah svých tašek téměř všude, je to součást naší národní bezpečnosti. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Gwenaëlle Badufle-Douchez, místostarostka francouzského města Saint-Denis odpovědná za bezpečnost a prevenci. Právě v této příměstské oblasti se bude konat část disciplín Letních olympijských her v Paříži, na které se chystá kolem 15 milionů lidí. A Francie jako první země Evropské unie využije umělou inteligenci při zajišťování bezpečnosti

Děsivý útok v Izraeli: Řidič auta najel do lidí, jedna žena zemřela, zraněných jsou desítky

Jedna žena zahynula a nejméně 18 dalších osob bylo zraněno při koordinovaném útoku dvěma automobily ve středoizraelském městě Raanana, kde útočníci najeli do lidí. Další osoby jeden z útočníků pobodal. Informovala o tom s odkazem na policii a zdravotníky izraelská média, podle nichž bezpečnostní složky zadržely v souvislosti s útokem dva muže z Hebronu na okupovaném Západním břehu Jordánu.

Krvavé výročí Solejmáního smrti: Exploze si vyžádaly přes 100 obětí, mluví se o terorismu

Nejméně 103 obětí si ve středu vyžádaly dvě exploze nedaleko hřbitova v íránském městě Kermán, kde je pochován generál Kásem Solejmání, který zemřel při americkém atentátu v Bagdádu v lednu 2020. K výbuchům došlo během pietní akce v souvislosti s generálovou smrtí. Píše to agentura AFP s odkazem na íránská státní média. Podle zástupce guvernéra provincie Kermán Rahmána Džalálího šlo o terorismus.

Záběry totální demolice. Izrael ukázal, jak se vypořádává s nepřáteli na jihu Pásma Gazy

Izraelské vojenské letectvo (IAF) zveřejnilo další záběry, na nichž jsou vidět raketové údery na nepřátelské jednotky na jihu Pásma Gazy. Mezi jednotlivé cíle patří i obytné budovy, v nichž teroristické hnutí Hamás často ukrývá své jednotky či munici, nebo z nich přímo odpaluje rakety na izraelské území. Bližší okolnosti izraelských operací včetně počtu palestinských obětí je nemožné nezávisle ověřit. Židovský stát se prý kromě jiného snaží poškodit zásobovací trasy Hamásu.

Útok v Paříži: Muž zabil kolemjdoucího, dalšího zranil. Volal Alláhu akbar, tvrdí policie

Útočník v centru Paříže v sobotu zabil jednoho kolemjdoucího a dalšího zranil, uvedl francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. Podle policejních zdrojů agentury AFP byl Francouz úřadům známý jako radikální islamista s psychickými problémy. Před zadržením prý volal Alláhu akbar (arabsky Bůh je velký). Vyšetřování útoku převzala protiteroristická prokuratura. Agentura Reuters napsala, že podezřelý policii řekl, že ho rozrušila situace v Pásmu Gazy. Soustrast rodině zabitého vyjádřil francouzský prezident Emmanuel Macron nebo německý kancléř Olaf Scholz. Podle francouzských úřadů měl zabitý turista německé a filipínské občanství.