Drama v centru Brna: Mladý muž střílel na ulici mezi lidmi

Mladickou nerozvážností se před víkendem v centru Brna prezentoval mladý muž. Asi ani netušil, že svým jednáním zaměstná rovnou několik hlídek policistů a strážníků.

Mladý muž si v jedné prodejně v centru Brna pořídil náboje do své plynové zbraně a nenapadlo ho nic rozumnějšího, než ji na ulici rovnou vyzkoušet.

Jenže si nevybral vhodné místo, ani čas na střelecký trénink. Manipulace a střelba na ulici vyděsila několik lidí, kteří zcela očividně nemohli rozeznat plynovou zbraň od pravé. Neprodleně tak zalarmovali policisty, kteří po střelci rozjeli velké pátrání. Naštěstí zanedlouho se podařilo strážníkům výtečníka vypátrat sedícího v zaparkovaném vozidle poblíž Vojenské nemocnice.

Oznámení o ostré zbrani se nepotvrdilo. Policisté zjistili, že se jednalo jen o plynovku. Za svoji neodbornou manipulaci bude muset muž ve správním řízení počítat s pokutou.

Policisté připomínají, že plynová pistole, ale i obyčejná vzduchovka, podle zákona patří do kategorie D. Pro takové zbraně existují jasně daná pravidla, kdy je zakázáno je nosit viditelně a už vůbec by se s nimi nemělo na veřejnosti nijak manipulovat a střílet.