Hvězda Primy bude celé Vánoce v práci, vše už má ale nachystáno, budou i řízky v parmazánu

Moderátor VELKÝCH ZPRÁV na Primě, Karel Voříšek, má Vánoce nachystané v předstihu. Čeká ho totiž šestidenní služba v televizi. Společně s Klárou Doležalovou začínají už v sobotu 21. prosince. Na Štědrý večer Voříšek pokračuje v tradici, kdy zprávy uvádí sám a další dva večery až do čtvrtka 26. prosince moderují zase společně s Klárou.

„Na Štědrý večer začínají zprávy výjimečně už v šest hodin. Už ani nevím po kolikáté za mou jedenadvacetiletou zpravodajskou kariéru mám tu čest přát divačkám a divákům pohodové Vánoce z televizní obrazovky. Mám to rád. I zprávy jsou o Vánocích jakoby milosrdnější a málokdy se stanou vážné věci,“ směje se Karel.

O dárky, stromek a cukroví rozhodně strach mít nemusí. „Odvysílám, sednu do auta a mířím k vánočnímu stolu, za svými nejbližšími. Po pravdě, možná i proto mám rád vánoční služby, že jedu už k hotovému. Ne že bych nechtěl pomáhat, ale už bych to nestihnul. Vánoční stromek zdobíme už s předstihem. U nás doma na Vinohradech už na první advent. Dárky balí a nakupuje Ježíšek. Vánoční cukroví, samozřejmě bezlepkové, nám letos upekla šikovná kamarádka Helenka a vánoční řízečky obalené v parmazánu místo strouhanky připraví Vláďa předem. Vyznáváme klid a pohodu, Vánoce v poklusu nám nic neříkají,“ prozradil.

Vánoční večery na Primě si užívá i Doležalová. „Vánoce s Karlem moderuji ráda. Sice se mi těžko odchází z domova, ale těch pár hodin si ode mne rodina aspoň odpočine. V práci je krásná atmosféra, protože ty svátky si všichni nosíme ve svém srdci. Můžete být třeba na severním pólu a na Štědrý večer budete cítit slavnostní atmosféru. Pevně věřím, že budeme v ty dny přinášet jen samé hezké zprávy,“ směje se Doležalová.

Voříšek svou tradici moderování štědrovečerních zpráv přerušil jen loni, to když na Štědrý den moderovala zprávy Eva Perkausová. Na tu letos s Romanem Šebrlem vyšly zprávy na Silvestra a Nový rok.