Mezinárodní expres smetl u Veselí nad Lužnicí ženu. Neměla šanci přežít

Vlak srazil ženu

Vlak u Veselí nad Lužnicí usmrtil ženu

Ve středu večer, zhruba 1,5 kilometru ve volné krajině před železniční stanicí Veselí nad Lužnicí ve směru od Českých Budějovic, srazil vlak ženu. Podle mluvčího jihočeské policie, Milana Bajcury, utrpěla devastující zranění, kterým na místě podlehla. Provoz na trati byl několik hodin přerušený.

Kriminalisté od včerejšího večera vyšetřují tragickou nehodu na trati České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Praha. Jednalo se o čelní srážku expresu Linec–Praha s člověkem. Vlak v tomto místě jel rychlostí více než sto kilometrů v hodině.

„Na místo byly vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému, za policii strážci pořádku z Obvodního oddělení Veselí nad Lužnicí. Ti provedli ve stanici kontrolu, kde stála rychlíková vlaková souprava, jedoucí z Českých Budějovic na Prahu,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Na čele elektrické lokomotivy hasiči objevili stopy po střetu, proto šli společně s policisty proti směru jízdy vlaku k obci Horusice a po několika set metrech nalezli torzo lidského ženského těla i s osobními věcmi.

Provoz na trati byl přerušen na více než 4 hodiny

„Proto byla na místo přivolána výjezdová skupina Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Tábor, kdy kriminalisté na místě provedli ohledání a zajištění další kriminalisticky upotřebitelných stop,“ doplnil mluvčí Bajcura.

Kriminalisté také zjišťují totožnost mrtvé ženy. Proč se nehoda stala, ale zatím není nevědí. Nevylučují nešťastnou náhodu ani sebevraždu.

V rychlíku cestovalo zhruba 40 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Vlak byl v důsledku nehody ze stanice Veselí nad Lužnicí opožděn asi o sedmdesát minut.

Provoz na trati byl následkem nehody přerušený od 18:30 do 23:00. České dráhy pro přepravu dalších cestujících zajistily náhradní autobusovou dopravu za sedm expresů a rychlíků a za dva osobní vlaky.

Tagy: