reklama

vlak

Výpis příspěvků ke štítku „vlak“

Rychlá odpověď na americké sankce: KLDR odpálila z vlaku další balistickou střelu

15. ledna 2022 05:25

Severní Korea zkušebně odpálila dvě balistické střely krátkého doletu. Podle agentury Reuters to oznámilo velení jihokorejské armády. V letošním roce jde už o třetí raketovou zkoušku KLDR, což Reuters označuje za nezvykle rychlý sled zbrojních testů. Podle severokorejské oficiální tiskové agentury KCNA Pchjongjang při svých odpalovacích cvičeních otestoval střelu nesenou železnicí.

Na Přerovsku se srazily nákladní vlaky. Vykolejily tři vozy, doprava na Ostravu kolabovala

14. ledna 2022 05:18
Aktualizováno

V pátek kolem desáté hodiny večer se částečně obnovil provoz na koridorové trati u Prosenic na Přerovsku, kde se ve čtvrtek v noci srazily dva vlaky. Plné obnovení provozu Správa železnic očekává za dva týdny. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda podle údajů Drážní inspekce dosahuje 21 milionů korun. Policie nehodu vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Vteřiny od tragédie: Pilota vyprostili z havarovaného letadla, než do něj narazil vlak

10. ledna 2022 22:38

Pouhé vteřiny dělily pilota malého letadla typu Cessna od fatální tragédie. Muž nezvládl ve čtvrti Pacoima v Los Angeles vzlet a zřítil se do kolejiště, přímo na přejezd. Ze stroje se pohotovým policistům podařilo zraněného pilota vyprostit jen pár vteřin před tím, než do letadla narazil vlak. Dramatickou záchranu zachytila kamera jednoho ze zachránců.

Usnul, tak mu opilí kamarádi zapálili kalhoty. Mělo to vypadat, že se pomočil, hájí se

31. prosince 2021 15:25

V polovině srpna vzbudila spícího mladíka ve vlaku ukrutná bolest. Jeho přátelé, kteří se s ním vraceli z koncertu v Českých Budějovicích, mu z legrace nastříkali sprej na rozkrok. Mělo to vypadat, že se pomočil. Jeden následně škrtl zapalovačem a oblečení na spícím mladíkovi chytlo. Výsledek znaleckého posudku zněl jasně: mladému muži byla způsobena těžká újma na zdraví. Kamarádi tak nyní stanou před soudem.

Vlakem z Prahy do Brna? Připravte se na dopravní peklo kvůli výlukám na železnici

30. prosince 2021 08:34

Cestování mezi Prahou a Brnem je dlouhodobě komplikované a nezlepší se to ani v nadcházejícím roce. Zatímco se během roku 2021 situace díky rekonstrukci dálnice D1 částečně zlepšila alespoň pro řidiče, v roce 2022 si musí obalit nervy spíše lidé, kteří pro cestu zvolí vlakovou dopravu. Kvůli výlukám se cesta mezi dvěma největšími městy České republiky značně protáhne.

Železniční nehoda na Žďársku: Vlak po srážce s náklaďákem vykolejil, nejméně dva zranění

29. prosince 2021 07:15
Aktualizováno

Na železničním přejezdu v Rožné na Žďársku se ve středu srazil osobní vlak s nákladním autem a vykolejil. Zranění utrpěli řidič auta a jeden cestující z vlaku. S podezřením na lehké zranění byla převezená na ošetření do nemocnice také průvodčí z vlaku, sdělila policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Drážní inspekce odhadla škodu na vozidlech a trati v součtu na 32,5 milionu korun.

reklama