vlak

Výpis příspěvků ke štítku „vlak“

Brutální útok v německém vlaku. Agresivní muž zabil dva cestující, sedm lidí má bodná zranění

25. ledna 2023 16:20

Dva lidé zemřeli a dalších sedm utrpělo zranění při útoku nožem v regionálním vlaku na severu Německa, uvedla agentura DPA. Muž na cestující ve vlaku z Kielu do Hamburku zaútočil krátce před 15:00 SEČ, když se souprava blížila do nádraží v obci Brokstedt. V ní podezřelého krátce nato zadržela policie. Příčina útoku není známa. Doprava na trati byla zastavena. Jeden ze zraněných je podle serveru deníku Bild v ohrožení života. Muž podezřelý z činu byl zadržen, podle Bildu je ze Sýrie.

Děsivé okolnosti nehody v Ostravě: Mrtvé děti z auta vytáhl jejich otec. Jde o přejezd smrti

24. ledna 2023 10:34

Zamýšlený výlet k řece se pro otce s dětmi změnil v tragédii. Auto s posádkou smetl v sobotu na železničním přejezdu v Ostravě-Třebovicích vlak. Nehoda si vyžádala život dvouleté holčičky a jejího o deset let staršího bratra. Jejich otec se štěstím vyvázl jen s lehkými zraněními. Lidé nyní k místu nehody nosí květiny a plyšáky.

Jako dobytek ve vagonu, takhle nás posílají do války. Ruský voják zveřejnil otřesné video

10. ledna 2023 11:27

Špína, mráz a místo záchodu vyříznutá díra do podlahy. Přesně tak vypadal vagon, ve kterém měli ruští rekruti cestovat ze sibiřského Irkutsku do Luhanské oblasti. Video, které zachycuje tyto hrůzné podmínky, natočil a následně zveřejnil na sociálních sítích jeden z vojáků. Jeho pravost nelze v průběhu konfliktu nezávisle ověřit, sdílela ho ale i nezávislá běloruská televizní stanice.