Muži ignorovali vládní nařízení a popíjeli v baru. Provozovateli nyní hrozí pokuta až 3 miliony

V plzeňském sportbaru v Kollárově ulici popíjeli tři muži. Dopustili se tak přestupku proti krizovému zákonu a zákonu o ochraně veřejného zdraví. V této na černo otevřené restauraci ještě ke všemu nalezli policisté celostátně hledaného muže. Provozovateli tak hrozí pokuta ve výši až 3 milionů korun.

V úterý 21. dubna po sedmé hodině večer si strážníci při hlídkové činnosti v Kollárově ulici v Plzni všimli otevřených dveří sportbaru, ze kterého slyšeli hluk. Strážníci proto vešli dovnitř a provedli kontrolu, při které zjistili přítomnost tří osob, kdy jeden muž stál za barem a dva další seděli na na barových židlích a popíjeli lahvové pivo, čímž se samozřejmě dopouštěli přestupku proti krizovému zákonu a zákonu o ochraně veřejného zdraví.

Ztotožněním přítomných mužů navíc strážníci zjistili, že přítomný šestadvacetiletý mladík je veden v policejní databázi pátrání po osobách, a proto ho předali k dalším úkonům přivolaným policistům.

V Plzni tak jde již o druhou restauraci, kterou majitel otevřel v době vyhlášeného zákazu. Strážníci proto případ předají k dořešení správnímu orgánu a ten posoudí, zda pokuta ve výši až 20 tisíc korun hrozí i v tomto případě všem zúčastněným. Provozovateli pak může být udělena až třímilionová pokuta za porušení zákona o ochraně veřejného zdraví.

iPrima, Krimi Plzeň