Muži přišli kvůli petardám o část ruky

Silvestrovské veselí i tentokrát zaměstnalo jihomoravské záchranáře, dva muži přišli kvůli odpalování petard o část rukou.

Operátoři jihomoravské záchranky zaznamenali od včerejších 19 hodin do dnešních 6 hodin celkem 109 výjezdů.

Největším problémem byla opět nadměrná konzumace alkoholu, a to se všemi jeho důsledky. Záchranáři ošetřovali především pacienty, kteří v opilosti upadli a způsobili si tak zranění charakteru tržných ran na hlavě nebo úrazy končetin. V důsledku požití alkoholu docházelo také k potyčkám a napadením.

‚‚Smutným důsledkem požití alkoholu jsou případy mladistvých, které jsme museli z důvodu akutní intoxikace alkoholem transportovat do zdravotnických zařízení. Nadměrná konzumace alkoholu se projevila i různými formami psychóz, ke kterým operátoři vyslali naše posádky,“ tvrdí záchranáři.

Zranění způsobených výbuchem pyrotechniky bylo letos výrazně méně. Dva případy se staly na Vyškovsku odpoledne a večer, třetí po půlnoci v Brně. Muži utrpěli ztrátové a devastační poranění na horních končetinách. Celou noc byli záchranáři ve střehu a snažili se být nablízku, zvedali telefony, ošetřovali pacienty, transportovali je do zdravotnických zařízení.

Přesto hodnotí letošní oslavy příchodu nového roku spíše jako klidnější, nedošlo totiž k vážnějším případům či mimořádným událostem, které by vznikly v souvislosti s bujarými oslavami.