New York zakáže ve veřejných prostorách kouření elektronických cigaret

Už jen pouhých 30 dní zbývá do spuštění nového zákona, který zakazuje používání elektronických cigaret v americkém státě New York. Zákaz se bude vztahovat například na restaurace, bary nebo pracoviště. Pro takzvané vaporizéry budou platit stejná pravidla jako pro klasické cigarety.

Americký stát, jemuž vévodí „Big Apple“, jak se velkoměstu New York City přezdívá, byl jedním z vůbec prvních, kde se zakázalo kouření cigaret ve vnitřních prostorách veřejných míst. Zákaz tam platí už od roku 2003.

Deník New York Times dokonce uvádí, že 70% měst v tomto americkém státě už používání elektronických cigaret ve veřejných prostorách zakázalo. Andrew Cuomo, guvernér státu New York prohlásil, že i když jsou tyto výrobky prezentovány jako zdravější alternativa cigaret, realita je jiná. „Elektronické cigarety přinášejí dlouhodobé zdravotní riziko jak uživatelům, tak i lidem kolem nich. Toto opatření vyplňuje jednu z dalších nebezpečných mezer v zákoně a vytváří silnější a zdravější New York pro všechny jeho obyvatele,“ vysvětlil pro média.

Na téma elektronických cigaret se vedlo již mnoho debat. Odborníci se v zásadě rozdělují na dva tábory. Jedni zastávají názor, že užívání elektronických cigaret je nezdravé a vede teenagery ke kouření klasických cigaret. Oproti tomu druhá skupina odborníků si za výhodami e-cigaret stojí.

Tagy: