CNN Prima News Elektronické cigarety

Elektronické cigarety

Výpis příspěvků ke štítku „Elektronické cigarety“

V Česku končí zahřívaný tabák s příchutěmi. Kuřáci si pro něj zřejmě budou jezdit do Polska

V Česku v pondělí začíná platit zákaz prodeje zahřívaných tabákových výrobků s příchutěmi a aromaty, jak vyžaduje směrnice EU. Podle tabákových firem jsou tabákové produkty s příchutěmi mezi uživateli populární a zkušenost se zákazem z USA ukázala, že část lidí přešla zpět ke klasickým cigaretám. Někteří výrobci reagují tím, že přicházejí s novými produkty, které neobsahují tabák. Upozorňují také na to, že zákaz nezačne platit ve všech zemích EU ve stejnou dobu, zákazníci si tudíž budou pořizovat ochucený zahřívaný tabák v zahraničí.

Jediná cigareta vám vezme až půl hodiny života, varuje odbornice na boj s kouřením

Kouření je nemoc, které není snadné se zbavit. Profesorka Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varuje, že kvůli cigaretám ročně zemře 16 tisíc Čechů. Vážně bychom to měli brát nejen třetí listopadový čtvrtek, na který pravidelně připadá Mezinárodní nekuřácký den.

USA bojují proti věznění basketbalistky v Rusku. Náplň do cigaret jako pašování drog?

Těsně před zahájením ruské invaze na Ukrajinu se chystala odcestovat z Moskvy domů do USA. Jenže americká basketbalistka Brittney Grinerová se do požadované destinace nedostala. Byla zadržena na letišti a umístěna do vazby, ve které nyní tráví už třetí měsíc. Důvod? Měla u sebe náplně do elektronických cigaret s hašišovým olejem a čelí obvinění z pašování drog. Spojené státy nechtějí pozoruhodný případ jen tak nechat být.