Paroubkovi u soudu: Petra chce prý dům, Jiří má jít na chatu

Ve středu začala soudní tahanice manželů Paroubkových o majetek a dceru. Dvojice se poprvé sešla u Obvodního soudu pro Prahu 5. Expremiér i jeho manželka dali jasně najevo, že ani jeden z nich nehodlá přistoupit na kompromis.

Jako první k soudu dorazila zhroucená a vyčerpaná Petra. Následoval Jiří Paroubek, který se snažil naoko působit vyrovnaně a rozdával úsměvy. Na slovo skoupí Paroubkovi pak novináře nechali čekat na chodbě – u soudu chtěli soukromí.

K soudu dorazila také bývalá manželka expremiéra Zuzana. Ani ji ale dovnitř soudní síně nepustili. K líčení se dostavila proto, že chce, aby jí soud umožnil i nadále učit nevlastní dceru Margitu francouzsky. Mezi párem je podle ní kromě dcery i spor o majetek. „Petra chce, aby se Jiří odstěhoval na chatu a nechal jí dům v Chuchli,“ prozradila Zuzana Paroubková.

Podle exmanželky se Petra chce Paroubkovi mstít. Že by se bývalí manželé, které novináři o víkendu společně vyfotili, k sobě vrátili, ale Zuzana Paroubková odmítá. „To, že se ho držím, je ze zdravotních důvodů, protože když nemám tu hůl, potřebuju se někoho pevně držet,“ uvedla věci na pravou míru.

Po více než tříhodinovém jednání soud líčení odročil. Jiří Paroubek odcházel plný vzteku – Petra na něj prý podala další trestní oznámení. „Doteď jsem vše velkoryse přehlížel, protože se jedná o matku mé dcery, to ale dnešním dnem končí,“ řekl novinářům značně rozrušený expremiér.

Jisté je tak nyní jen to, že se manželé Paroubkovi u soudu potkají znovu, minimálně jednou. Přesný termín líčení ještě není znám.

Tagy: