Pozor, párek se žiletkou! Malý pejsek málem doplatil na zákeřnou návnadu v Holýšově

Obrovské štěstí měl v úterý před třetí hodinou odpoledne německý špic trpasličí, kterého jeho majitelka vzala na procházku. Na trávníku před domovním vchodem na sídlišti Na Stráni v Holýšově totiž nalezl pochoutku, kterou v nestřeženém okamžiku snědl, což se mu mohlo stát osudným.

Jednalo se totiž o nástrahu, konkrétně kousek uzeniny s uvnitř vsunutou žiletkou. Taková nástraha může samozřejmě vážně poranit vnitřnosti a vést k extrémně bolestivé smrti zvířete, které ji pozře. Samozřejmě je na místě také riziko, že návnadu může sebrat i malé dítě.

V tomto případě podle všeho špice zachránila jeho velikost, životu nebezpečné sousto totiž nedokázal pořádně polknout. Žena se psem okamžitě zamířila k veterináři a ukázalo se, že vše dopadlo dobře. „Pejsek je v pořádku, udělali mu rentgen a vypadá to, že žádné masivní vnitřní krvácení nemá. Vyzvrátil to bez následků a včas. Dostal preventivně antibiotika,“ stojí na facebookovém profilu majitele psa.

Nástraha byla následně předána na policii. Tisková mluvčí policie událost potvrdila s tím, že případ evidují a po pachateli pátrají. „Prosím o sdílení tohoto varování a tím varování ostatních majitelů pejsků v okolí,“ vyzývá majitelka pejska.