Tisíce lidí míří na tradiční znojemské vinobraní! Policie chystá opatření

Od pátku do neděle se ve Znojmě koná tradiční kulturní akce Znojemské historické vinobraní. Opět se tak očekává vysoká návštěvnost, především v centru Znojma se budou pohybovat tisíce návštěvníků. Z tohoto důvodu Policie České republiky ve spolupráci s městskými strážníky připravuje opatření, jehož cílem bude zamezit trestné činnosti a chránit bezpečnost osob. Vzhledem k tomu, že během této kulturní akce konzumují někteří návštěvníci hojné množství

Dopravní policisté pak budou svoji pozornost věnovat silničnímu provozu. Věří, že řidiči budou ohleduplní a nebudou zbytečně riskovat jízdu pod vlivem alkoholu. Ve městě budou také dopravní uzavírky, a tak policisté apelují na řidiče, aby respektovali veškerá dopravní značení.

Ostatním návštěvníkům připomínají, aby byli ostražití a hlídali si svoje osobní věci. Z minulých ročníků totiž mají nemilou zkušenost právě z pouličních krádeží. Zlodějům stačí mnohdy krátký okamžik, využijí nepozornosti hostů a obohatí se o jejich cennosti či finance. Doporučují proto, aby nakupující při placení neukazovali, kolik peněz mají u sebe a nenechávali si peněženky v zadní kapse kalhot. V proudícím davu právě zmíněná příležitost láká nenechavce nejvíce.

Tagy: