VIDEO: Chorvatský unikát: V Záhřebu otevřeli muzeum kocoviny!

Muzeum kocoviny ukazuje záhadné věci (zdroj: CNN)

Stejně jako mnoho dobrých příběhů, i tento začal nezapomenutelnou nocí. Student univerzity v Záhřebu Rino Dubokovic se bavil se svými přáteli nad historkami spojenými s kocovinou. Vtom ho napadla myšlenka vytvořit muzeum kocoviny, a to přímo vedle místa bouřlivé noci. O šest měsíců později nápad realizoval a zatím má samé pozitivní ohlasy.

Hlavní myšlenka je taková, že mají být vystaveny předměty spojené s kocovinou, a to zároveň i s jejich příběhy. Vystavené exponáty jsou hlavně takové, u kterých lidé vůbec nevědí, kde se u nich ráno vzaly. Návštěvníci navíc mohou otestovat své reflexy po nasazení pivních brýlí nebo vyzkoušet interaktivní část - tam mohou sdílet své nejhorší nebo nejlepší kocoviny.

Po skončení výstavy na návštěvníky čeká ještě obchod se suvenýry, kde si mohou zakoupit například hru zvanou Drunkopoly, šipky a další společenské aktivity.

Rino Dubokovic sdělil CNN, že časem chtějí lidem ukázat i tu špatnou stránku alkoholu, která nemá příznivý vliv na lidské zdraví. Dodal, že doufá, že časem sežene více finančních prostředků a udělá z místa trvalé zařízení. „Rozhodně by muzeum mělo mít i vlastní rozvážku pizzy. Když mám kocovinu, jsem líný někam dojít,“ dodal CNN. Přemýšlí tak i o vytvoření aplikace na rozvoz jídla.

Muzeum rozchodů

Muzeum ale není jediným zajímavým kouskem, které v Záhřebu vzniklo. V roce 2010 rozešlý pár vytvořil muzeum rozpadlých vztahů. Obsahuje předměty, které lidem zbyly po rozchodu. Návštěvníci tam najdou milostné dopisy, spodní prádlo, sekery, svatební šaty, zmačkané účtenky i trpaslíky.

Tagy: