reklama
CNN Prima News muzeum

muzeum

Výpis příspěvků ke štítku „muzeum“

Navštivte jedno z nejstarších pivovarských muzeí v Evropě

30. září 2021 17:00

Pivovarské muzeum v Plzni je největším muzeem svého druhu v České republice a jedno z nejstarších pivovarských muzeí v Evropě. Vzniklo v roce 1959 v jednom z právovárečných domů v historickém centru města, v místě, kterému se říkávalo „V Koutě“. Vstup do muzea je totiž takřka v rohu dvou na sebe kolmých ulic, Veleslavínovy a Perlové, a také v blízkosti náměstí a městských hradeb. Expozice se zaměřuje na historii pivovarnictví v Plzni, pohostinství a českou pivní kulturu.

Politická kampaň zblízka: PirSTAN nabízí muzeum vládních průšvihů. Nechybí ani guláš

30. září 2021 10:41

V rámci předvolebního seriálu, ve kterém vám CNN Prima NEWS podle abecedního pořadí představuje kampaně politických stran, se štáby vypravily za Piráty a Starosty do Ostravy. Na svých kampaních voliče lákají třeba na autobus, kterým poukazují na chyby vlády nebo na divadelní představení parodující ministry. Přiznávají, že řešit musejí i kritiku.

Vědci objevili fosilie záhadného predátora. Pradávný tvor připomínal plovoucí hlavu

10. září 2021 09:19

Ve své době patřil mezi největší predátory, kteří do té doby žili na Zemi, a tvarem připomínal spíše plovoucí hlavu či mimozemskou vesmírnou loď. Tak kanadští vědci popisují nedávno objevené fosilie pradávného mořského živočicha, který žil před zhruba 506 miliony lety na dně oceánů. Studie věnující se tomuto kurióznímu vyhynulému druhu byla ve středu zveřejněna ve vědeckém periodiku Royal Society Open Science, informoval web CNN.

Unikátní železnice i architektura. Hitlerem zbožňovaný Linec boří předsudky a vábí turisty

14. srpna 2021 20:59

Linec měl dlouhou dobu nálepku průmyslového města, ve kterém toho příliš k vidění není. Dnes to už ale rozhodně neplatí. Investice vynaložené na přilákání turistů jsou vidět prakticky na každém kroku. A město se nebojí svérázných experimentů. Pojďme se tedy podívat, co město ležící na Dunaji může nabídnout ze svého repertoáru.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

25. července 2021 07:56

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

Unikátní historická podívaná. Káhirou projel průvod převážející 22 egyptských mumií

4. dubna 2021 12:19

Za zvuků čestných salv v sobotu večer z Egyptského muzea v centru Káhiry vyjel slavnostní průvod převážející 22 mumií egyptských panovníků. Jízdu, které předcházel několikahodinový kulturní program, mohli diváci zhlédnout on-line. Ostatky 18 králů a čtyř královen, mezi kterými jsou i Ramesse II. či jedna z nejmocnějších žen mezi egyptskými faraony Hatšepsut, nyní spočinou v Národním muzeu egyptské civilizace na jihu metropole.

reklama