CNN Prima News muzeum

muzeum

Výpis příspěvků ke štítku „muzeum“

PRIMA ČESKO KVÍZ: Klopotský vodopád, muzeum loutek i liberecká záchranná stanice

18. listopadu 2022 00:01

V posledním díle Prima Česka jsme zabrousili do ne tolik dávné historie – s kamerou jsme se vydali ke Klopotskému vodopádu v Krušných horách. Dříve se tam přitom nesmělo. Navštívili jsme také Muzeum loutek v Plzni. A došlo i na odpočinek. Jak se nechat hýčkat jsme se dozvěděli v lesích na Vysočině. A koho nejvíce potěší chlupatí nebo opeření přátelé, i ten se dočkal. Navštívili jsme Záchrannou stanici Archa v Liberci. Kdo nás sledoval, ten ale ví, že k vidění toho bylo mnohem víc.

Nález nedozírné ceny: Objevily se housle uloupené nacisty, svede se o ně právní bitva

4. listopadu 2022 07:57

Ve Francii se podařilo identifikovat vzácné housle vyrobené Antoniem Stradivarim, které na konci druhé světové války uloupili nacisté z muzea ve Varšavě. Na experty ze společnosti Musique et Spoliations, která historii nástrojů zkoumá, se obrátil současný majitel houslí. Dozvěděl se, že nejspíš vlastní housle pojmenované Lauterbach Stradivarius, které před válkou patřily polskému průmyslníkovi Henryku Grohmanovi. Napsal o tom list The Times.

Poklady automobilového průmyslu z východního bloku, takové je muzeum socialistických vozů

26. října 2022 01:38

Někdejší textilka na břehu řeky Jizery v Železném Brodě skrývá poklady, které rozbuší srdce nejednoho milovníka motorismu. Parta nadšenců tu buduje unikátní sbírku socialistických aut, tedy vozů vyráběných v druhé polovině dvacátého století v někdejším východním bloku. A mají tu řadu unikátů, třeba obrněnou limuzínu jednoho z vládců sovětského svazu.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Graselova stezka, muzeum vidlí či doporučení Washington Post

24. října 2022 01:42

Jednodenní výlety, prodloužené víkendy i delší dovolené. O tom, jak povedené vaše volno bude, rozhoduje jediná věc: správně zvolený cíl. A právě tipy na cesty po naší vlasti, ať už trvají jakkoli dlouho, přináší každý týden v neděli dopoledne pořad Prima Česko. Své diváky bere za uměním, dobrodružstvím i nedotčenou přírodou.

OBRAZEM: Chlad, úzké chodby a plynové masky. V českém atomovém bunkru můžete i přespat

17. října 2022 06:30

Úzké a dlouhé chodby, místnosti bez oken i nespočet plynových masek a vojenských helem. Tak by se dal popsat unikátní hostel, který původně sloužil jako protiatomový kryt. Nachází se přímo pod brněnským Špilberkem a jeho historie sahá až do dob nacistické okupace. Podívejte se na fotogalerii redakce CNN Prima NEWS, která v jaderném krytu strávila jednu noc.