VIDEO: I v Brně proběhlo testování na koronavirus. Podívejte se, jak probíhalo

Testování v Brně

Brněnská městská policie zveřejnila videozáznamy z kamerového systému dokumentující ranní situaci na Moravském náměstí, kde se lidé mohli otestovat na koronavirus. Těmito záběry by tak veřejnosti rádi připomněli, že je důležité udržovat bezpečné rozestupy, nevyhledávat zbytečně kontaktní situace a být vzájemně ohleduplní.

Ve stručnosti se dá shrnout, že městská policie před osmou hodinou ráno přijala na tísňové lince žádost o výpomoc od příslušníků vojenské policie. Strážníci, kteří přijeli na Moravské náměstí i do Bohunic, viděli, že se okolo odběrových stanů vytvořily velké shluky lidí. Ti nestáli ve zřetelné frontě, mnozí z nich nedodržovali rozestupy a hlídky uklidňovaly i slovní rozmíšky mezi čekajícími.

Lidé se přeli především o to, kdo přišel první a kde by měli správně stát. Na náměstí trvale čekalo několik stovek lidí, takže v počáteční fázi bylo pro strážníky poměrně náročné dav usměrnit. Po několika desítkách minut ale vytvořili jasnou linii čekajících s bezpečnými odstupy a tento stav se dařilo bez větších problémů udržovat až do odpoledne.

Městská policie se rozhodla nabídnout vojenským policistům stabilní výpomoc a strážníci tedy budou v době testů přítomni u stanů až do ukončení odběrů v závěru dubna.