VIDEO: Na singletraily někdo nalíčil pasti. Po kamenech a větvích cyklisty ohrožují kovové hroty

Na singletraily někdo nastražuje pasti

Nebezpečné nástrahy na singletrailu v Brně

Na takzvané cyklistické singletraily, tedy uměle vytvořené a někdy i pořádně prudké sjezdy přírodou, někdo v brněnském Mariánském údolí znovu nastražil pasti. Loni tam cyklisté objevili v ostrých zatáčkách třeba větve nebo kameny a několik se jich kvůli tomu zranilo. Teď neznámý záškodník ještě přitvrdil, do vyjetých koryt umístil nebezpečné kovové hroty. O problému promluvil Petr Vaněk ze sdružená Singletrail Moravský kras.

I když jsou někdy poměrně nebezpečné, i tak získávají čím dál větší oblibu. Cyklistické singletraily, tedy lesní jednosměrné stezky, které jsou plné klopených zatáček a skokánků, někomu na okraji Brna pořádně vadí. A to až do té míry, že na ně začal umisťovat nenápadné, ale o to nebezpečnější nástrahy. Naposledy šlo o kovové hroty.

Cyklisté přitom jezdí úzkým korytem poměrně vysokou rychlostí. Pokud narazí na nepředpokládanou překážku, v podstatě už nemohou nic dělat. Faktem ale je, že cyklisté prohánějící se lesem vadí nejen chatařům, ale i myslivcům. Podle nich se chovají nezodpovědně a ruší zvěř.

Myslivci ovšem razantně odmítají, že by nástrahy umisťoval někdo z nich. Už loni přitom policisté po neznámém záškodníkovi pátrali. Dopadnout ho přímo v akci je ale velice složité. Pokud se ovšem cyklisté s něčím takovým setkají, měli by se na policii obrátit.

Tagy: