CNN Prima News cyklista

cyklista

Výpis příspěvků ke štítku „cyklista“

Hrůzné video z Las Vegas: Teenageři v kradeném voze schválně srazili policistu v důchodu

Americkým městem Las Vegas aktuálně otřásá hrůzný případ. 64letý Andreas Probst, který v minulosti pracoval na pozici policejního velitele a od roku 2009 byl v penzi, si v půlce letošního srpna vyjel na kole. Po cestě ho však záměrně srazila dvojice mladíků, kteří projížděli okolo v kradeném autě. Na sociálních sítích se nyní objevily záběry, které pocházejí od samotného spolujezdce. Ten si zběsilou jízdu, jejímuž řádění padl za oběť penzionovaný policista, celou dobu natáčel. K případu se vyjádřil i známý herec James Woods. O záběrech a celé tragédii informuje web Daily Mail.

Cyklista skopl dívenku, kvůli videu z incidentu požaduje odškodné. Soud mu dal za pravdu

Belgický cyklista, který v roce 2020 zdánlivě schválně za jízdy skopnul pětiletou dívenku, uspěl se svou žalobou a žádostí o odškodné. Otec holčičky totiž tehdy incident natočil a video se dostalo na sociální sítě. Jezdce to údajně mělo vystavit narušení soukromí a poškození pověsti. Cyklista muže zažaloval již v roce 2021, soud mu nyní vyhověl. Za údajnou újmu požadoval 4 500 eur (110 tisíc korun), což je podle něj symbolická částka zhruba v hodnotě jeho kola. O finální podobě sumě rozhodne příští rok v dubnu.

Ohlédněme se za největším cyklistickým etapovým závodem v České republice Czech Tour

Cyklistika patří v Česku mezi nejoblíbenější rekreační sporty napříč generacemi a její obliba rok od roku roste. Z průzkumů vyplývá, že na kole pravidelně jezdí čtyři z pěti Čechů. Proto není divu, že se u nás těší velké oblibě etapový cyklistický závod Czech Tour. Během čtyř etap největšího silničního závodu v Česku ujedou profesionální cyklisté 665,8 kilometrů a zdolají 11 190 výškových metrů.

Otřesené Slovensko: Náraz SUV do cyklistů skončil masakrem. Všude byla těla, zní svědectví

Hororová scéna se v neděli odehrála poblíž slovenské obce Ábelová nedaleko hranic s Maďarskem. Dva cyklisté ze sousedního státu ve věku 41 a 53 let se tu na úzké cestě srazili s rozjetým černým SUV a náraz byl tak silný, že jedna z končetin proletěla čelním oknem až do obličeje patnáctiletého chlapce, který seděl na místě spolujezdce, druhá pak skončila na sedačce. Informoval o tom slovenský web Nový Čas.

OBRAZEM: Praha se mění před očima. Podívejte se, jak bude vypadat metropole budoucnosti

Praha není jenom Hrad a most, ale stává se pomalu také moderním západním velkoměstem. Dokazuje to řada zajímavých projektů, které aktuálně v hlavním městě vznikají. Již brzy se Pražanům otevře například Štvanická lávka, která pro pěší a cyklisty propojí Holešovice s Karlínem. Lidé mohou také pozorovat, jak se postupně revitalizuje okolí Masarykova nádraží. Podívejte se na některé z pražských projektů současnosti.

Marián jim umíral před očima. Záchranáři mezitím vtipkovali, o kameře netušili

Slovenskou veřejnost pobouřil kamerový záznam chování záchranářů, kteří si při převozu vážně zraněného šedesátiletého Mariána neodpustili vtipkování, sexuální narážky či vulgarismy. Muž později na následky zranění způsobených při pádu z kola zemřel. Video z jeho kamery, o které zdravotníci nevěděli, nyní na sociálních sítích zveřejnila jeho přítelkyně Miloslava. Mnozí komentující se domnívají, že se posádka sanitky zachovala neprofesionálně a k raněnému se chovali „jak ke kusu hadru“. Jiní se však záchranářů zastali. Mluvčí slovenské záchranné služby Martin Balko sdělil, že za chování posádek ambulancí odpovídají poskytovatelé neodkladné přednemocniční péče, kteří provozují jednotlivé ambulance. O případu píše deník Nový Čas.