reklama
CNN Prima News cyklista

cyklista

Výpis příspěvků ke štítku „cyklista“

Cyklista srazil při závodě divačku, s mobilem mu vběhla do cesty. Oba skončili v nemocnici

27. října 2021 00:25

Děsivá nehoda, kterou zachytil na video jeden z přihlížejících, se odehrála v sobotu na Kanárských ostrovech. Cyklista srazil v plné rychlosti divačku, která se mu připletla do cesty při závodě na ostrově El Hierro. Žena byla s těžkými zraněními letecky transportována do nemocnice, kde nyní bojuje o život. Hospitalizovali i závodníka. Zda šlo o nedostatečná bezpečnostní opatření, nebo chybu chodkyně, vyšetřuje policie.

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

28. září 2021 15:58

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

KOMENTÁŘ: Zbytečná válka mezi cyklisty a řidiči. V Kodani si dokáží všichni vyjít vstříc

22. září 2021 14:45

Zákon o 1,5metrovém rozestupu při předjíždění cyklistů znovu rozvířil nekonečnou zákopovou válku, která v Praze probíhá mezi zastánci cyklistické a automobilové dopravy. Dopravní prostředek však v tomto souboji působí často pouze jako symbol stále vyhrocenějšího sváru mezi takzvanými progresivity a konzervativci, kteří nechtějí ustoupit ani o píď. Kodaň přitom ukazuje, že si všichni účastníci dopravního provozu mohou vyjít vstříc.

Schváleno. Řidiči budou muset objíždět cyklisty ve vzdálenosti 1,5 metru

15. září 2021 18:04

Motoristé budou muset od ledna 2022 objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za porušení bude hrozit pokuta až 2 000 korun. Ve středu to schválila Sněmovna se senátními změnami. Mezi ně patřilo snížení maximální výše pokuty na pětinu a odklad účinnosti nového předpisu až na polovinu příštího roku. Novelu o provozu na pozemních komunikacích nyní dostane k podpisu prezident.

Školáky měl na rozbité kolo lákat k pohlavnímu styku. Kolik dětí si cyklista vyhlédl?

12. září 2021 20:03

V týdnu trutnovský soud poslal do vazby zadrženého cyklistu z Trutnovska, který měl sexuálně obtěžovat nezletilé školáky. Podle obvinění je sváděl k pohlavnímu styku. Záminkou pro kontakt s dětmi bylo vždy rozbité kolo. Po zveřejnění záběrů z kamer se sám udal na policii, když se viděl. Štáb CNN Prima NEWS jako jediný zjistil, kolik dětí celkem si stihl vyhlédnout.

Cyklista, který obtěžoval školáky, se sám udal. Chlapcům měl nabízet za sex peníze

7. září 2021 19:12

Cyklista, který měl v posledních dnech na Trutnovsku a Náchodsku sexuálně obtěžovat nezletilé školáky, je zadržený. Vyslýchají ho kriminalisté a zpovídají lékaři, aby odhalili jeho motiv. Pod záminkou rozbitého kola si vždy vyhlížel mladé chlapce. Jednoho údajně odvedl ze silnice až do kukuřičného pole. Hoch mu ale nakonec utekl. Jinému prý nabízel i peníze. Po zveřejnění záběrů z kamer se sám udal na policii.

reklama