CNN Prima News cyklista

cyklista

Výpis příspěvků ke štítku „cyklista“

KOMENTÁŘ: Změna vzdálenosti při předjíždění cyklistů? Aktivistům vadí ztráta „bonzování“

25. července 2022 12:44

Mezi veřejnost se opět začíná vracet debata o povinném odstupu při předjíždění cyklistů. Aktivistům vadí návrh Ministerstva dopravy (MDČR), podle kterého by ze zákona zmizela přesně stanovená vzdálenost jednoho metru, pokud by automobil jel méně než 30 km/h. Zájmová sdružení se ohání především bezpečností, realita je ale docela jiná. Jestli návrh projde, s bezpečností to zřejmě neudělá vůbec nic. Pouze cykloaktivisté s kamerami na hlavně přijdou o možnost účinně udávat.

Bolestné loučení s tragicky zesnulými hasiči. Sbohem, Míšo a Juraji, truchlili kolegové

21. července 2022 20:50

V pondělí 18. července slovenští hasiči přišli o dva své kolegy: Juraje a Michala. Dvojici srazil řidič v době, kdy si užívali volna na kolech. Rodiny a blízcí se se záchranáři rozloučí ve stejný den, v pátek 22. července. Proč k tragédii došlo je předmětem vyšetřování, zatím však nebyl nikdo obviněn. Šofér SUV navíc vyhledal psychologickou pomoc.

Cyklista Ježek detailně popsal, jak při nehodě přišel o nohu. Pomáhá mi černý humor, říká

8. dubna 2022 22:08

Hostem nedělního premiérového dílu pořadu Povídej bude bývalý paralympionik Jiří Ježek. S moderátorkou Radkou Červinkovou bude hovořit o děsivé nehodě, která ho v dětství připravila o nohu, o černém humoru, ale také o konci kariéry coby profesionálního cyklisty. Celý rozhovor sledujte v neděli 10. dubna v pořadu Povídej od 21:30 na CNN Prima NEWS.