VIDEO: Opilec ukradl náklaďák, nechtělo se mu jít pěšky

Odcizená dodávka (PČR)

Stíhací jízdu v Pardubicích zažil znenadání policista cestou k jinému případu. Zastavili ho svědci krádeže auta před truhlárnou. Bylo prý nastartované, zloděj toho využil a začal ujíždět. Nakonec se ukázalo, že pachatel byl pod vlivem alkoholu a drog.

Zloděj s náklaďákem ujížděl jednosměrkami na sídlišti Dukla. V závěsu za ním jel autem jeden ze svědků, který ho sledoval, a následně zalarmovaný policista. Poznat ukradené auto nebylo těžké. Mělo na sobě reklamní polepy a také po celou dobu výstražně blikalo. Když policista auto na jedné z křižovatek dostihl, ukázalo se, že muž za volantem momentálně ani nemá řidičák.

„Dechová zkouška na alkohol i test na omamné psychotropní látky byly pozitivní. Policisté muži naměřili 3,5 promile, test na drogy byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Tomu se divil s tím, že drogy užil naposledy už před deseti dny, takže netuší, že jsou ve slinách i po takové době pozitivní,“ komentovala případ policejní mluvčí Eva Maturová.

Ukradenou dodávkou si chtěl prý ušetřit cestu domů, aby nemusel pěšky. V minulosti už byl za podobné jednání odsouzený. Teď mu budou za neoprávněné užití cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozit až tři roky vězení.