VIDEO: Opilý řidič jel v protisměru, pak se snažil policii uplatit

Řidič v protisměru

Řidič v protisměru (Zdroj: PČR)

Velké překvapení nachystal pražským policistům cizinec za volantem osobního vozu. Opilý proti nim vyjel v protisměru, navíc se situaci snažil vyřešit několika tisícikorunami. Policisté úplatek odmítli. A to i přesto, že ho postupně navyšoval.

Policejní hlídka právě projížděla pražskými Letňany, když se přímo proti ní najednou objevilo auto. Řidič si z toho, že jede v protisměru, nic nedělal. A brzy bylo jasné, proč. Už v první komunikaci bylo jasně vidět, že je muž pod vlivem alkoholu. Motal se, nesouvisle mluvil. Proto byl vyzván k provedení dechové zkoušky, která ukázala dvě a půl promile.

To samotné by samozřejmě bohatě stačilo k tomu, aby řidič nemohl pokračovat v jízdě a měl na služebně co vysvětlovat. On se ale navíc rozhodl situaci řešit tak, jak by rozhodně neměl.

Jenže ani tohle řidiče nepoučilo. Celou situaci pochopil tak, že musí několik tisíc přihodit. Ani na to ale policisté nekývli a muž i s pouty na rukou skončil v policejní cele. Za svůj čin si může u soudu vysloužit i šest let za mřížemi.