VIDEO: Pardubičtí policisté umí vykouzlit seniorům úsměv na tváři

Strážníci v Pardubicích rozdávají vitamíny a radost seniorům

Městská policie v Pardubicích rozdává také radost. Osamocené seniory chodí pravidelně navštěvovat, aby se ubezpečili, že se jim daří dobře. Nosí jim nové roušky, vitamíny v podobě čerstvého ovoce, a dokonce velikonoční přání a dekorace od dětí z dětského domova.

Pardubičtí senioři, jejichž rodiny jsou daleko nebo už jim hrozí zdravotní potíže, jsou vybaveni speciálními tlačítky, pagery, které mají stále u sebe a kdykoliv si mohou zavolat pomoc. V programu Signál v tísni místní policie je zaregistrováno přes 50 seniorů.

V těchto dnech si však senioři tlačítko mačkat nemusí a policisté je jezdí pravidelně kontrolovat. A protože se na strážníky obracelo mnoho lidí ochotných pomáhat, plán byl jasný – podělit se o něj prostřednictvím sociálních sítí.

„Městská policie Pardubice byla oslovena s nabídkou ovoce pro strážníky. Protože vlna solidarity a vitamínů ke strážníkům proudila z více stran, domluvili jsme se, že tuto porci ovoce přenecháme seniorům, kteří patří do rizikové skupiny,“ napsali.

Současná situace u těchto lidí ještě více prohlubuje samotu a možnost vykouzlit úsměv na tváři babičkám a dědečkům je teď obzvlášť důležitá. To si uvědomují i děti z místního dětského domova. S blížícími se Velikonocemi, pro ně nakreslily velikonoční přání a vyrobily nápadité dekorace. I to policisté s radostí předali.

Tagy: