CNN Prima News vitamíny

vitamíny

Výpis příspěvků ke štítku „vitamíny“

Říká se jim maso chudých, houby jsou ale vydatné i léčivé

Češi jsou národem houbařů. V lesích s košíky dokážeme strávit i dlouhé hodiny. S oblibou pak na sociálních sítích sdílíme své úlovky a to bez ohledu na to, jak bohaté jsou. Hledání hub je u nás jednoduše národní disciplínou. Tradici už má v naší zemi i pěstování hub, které v jídelníčku lidí na celém světě mají jisté místo už stovky let. Jsou totiž léčivé i chutné. A jak zaznělo v dalším díle pořadu Interview PLUS, jejich produkce je pod přísným drobnohledem.

SÚKL varuje před „lékovými šmejdy“. Podívejte se, jakým obchodům a přípravkům se vyhnout

Za nelegální prodej či uchovávání léčivých přípravků uložil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v tomto roce zatím deset pokut za 138 tisíc korun. V dalších 23 případech zahájil přestupková řízení. Loni bylo finančních postihů za celý rok 25, nezákonní prodejci tehdy zaplatili 534 tisíc korun. Množství podvodníků podle ředitelky ústavu Ireny Storové nesouvisí s nedostatkem léků. V článku přinášíme seznam internetových obchodů a přípravků, kterým byste se měli vyhnout.

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

Prodělali jste COVID-19 a chtěli byste se vrátit co nejrychleji zpět do formy? Podle expertů koronavirus poškozuje hlavně plíce, lékaři tak doporučují jejich rehabilitaci. Shodují se, že mimo to pomůže například i pohyb nebo přestat kouřit. Přispět k uzdravení po nemoci by ale mělo i ovoce, zelenina či bylinky. Podívejte se na přehled toho, co podle odborníků pomůže.

Důležitost imunity v době koronavirové. Které vitamíny mají zásadní vliv?

Počasí a výrazné změny teplot jsou zkouškami naší imunity. Mnoho lidí trápí nachlazení typické pro podzimní období. Základem posílení obranyschopnosti je pohyb a dostatek vitamínů. Které z nich jsou skutečně pro posilování imunity prospěšné a jak užitečná je například takzvaná terapie vitamínem C? V pořadu Nový den o tématu pohovořil ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.