VIDEO: Pátrá se po dvojici, která oloupila třiaosmdesátiletého seniora

Trojice oloupila seniora

Podezřelá žena

Kriminalisté pátrají od poloviny listopadu po dvojici, která na pražské Palmovce oloupila třiaosmdesátiletého muže. Senior si v bankomatu na Florenci vybral více než čtyřicet tisíc korun na koupi tapet. Po výběru z bankomatu vyrazil na tramvajovou zastávku a odjel na Palmovku, kde vystoupil. Když šel po ulici Na Hrázi, tak na něj zaútočila žena, která ho natlačila na zeď a z kabátu mu odcizila peněženku i s hotovostí.

Přestože se muž bránil, jeho značným handicapem bylo to, že se pohybuje pouze pomocí francouzských holí, a vzhledem ke svému pokročilejšímu věku se nemohl ubránit. Detektivové zajistili kamerové záznamy, které zachycují dvě podezřelé osoby, jak vychází před incidentem ze stanice metra Florenc. Z výpovědi poškozeného vyplývá, že agresorka mluvila slovensky. Poškozenému vznikla škoda téměř třiačtyřicet tisíc korun.

Celý případ si převzali kriminalisté a pátrají po ženě a muži, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestného činu loupeže. V případě dopadení a odsouzení jim za tento čin hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Pokud podezřelé na přiložených záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se na linku 158.