VIDEO: Plán vraždy nevyšel, žena i milenec půjdou za mříže

ilustrační obrázek

Plán vraždy nevyšel, žena i milenec půjdou za mříže

Krajský soud v Brně poslal na 16 let do vězení osmadvacetiletého Josefa Koprivu, který se v Brně pokusil zavraždit manžela své milenky. Strčil ho ze srázu. Zachránili ho ovšem kolemjdoucí a policie. Evě Grycové za navedení milence, kterému podle obžaloby slíbila za čin odměnu 50 milionů korun ze jmění manžela, soud uložil trest také 16 let za mřížemi. Za pokus vraždy hrozil oběma trest v rozmezí 15 až 20 let. Rozsudek není pravomocný, oba obžalovaní podali odvolání

Dvojice skončí ve věznici se zvýšenou ostrahou. Žena má navíc peněžitý trest ve výši tří milionů korun. Pokud jej neuhradí, hrozí jí další dvouleté vězení. Oba musí také zaplatit náklady Všeobecné zdravotní pojišťovně. Grycovou soud uznal vinnou z účastenství a z toho, že celý plán k usmrcení manžela zosnovala s vidinou finančního prospěchu v desítkách milionů korun. Koprivu z toho, že čin provedl také kvůli finančnímu prospěchu.

Rozsudku přihlížel i poškozený, kterého pak musela justiční stráž vyvést ze soudní síně kvůli projevům nesouhlasu s rozhodnutím. Manželky se zastával.

Tagy: