VIDEO: Policie dopadla možného pachatele brutální vraždy cyklistky. Oběť si vybral náhodně

Policie dopadla pachatele brutální vraždy cyklistky

Od středečního večera vyšetřují olomoučtí policisté brutální vraždu jednapadesátileté ženy. Pachatelem je podle policie o čtyři roky mladší muž, který nedávno vyšel z vězení.

Zmizení ženy nahlásili příbuzní poté, co se nevrátila z práce. Na polní cestě ve Chválkovicích našli její kolo. Za několik desítek minut následně policejní psi ženu vyhledali bez známek života. Její tělo leželo v remízku.

Do pátrání po pachateli se zapojilo 50 kriminalistů, 60 policistů pořádkové služby a technici. Podařilo se jim vytipovat možného pachatele a v pátek ráno muže zadrželi. Zásahová jednotka si na něj počkala u obchodu ve Chválkovicích, kde si přijel nakoupit.

Muž strávil čtrnáct let ve vězení

Podle policie šlo o brutální vraždu. Žena měla být údajně zavražděna nožem a sekerou. S pachatelem se neznala, muž si svou oběť vyhlédl náhodně. Co bylo motivem vraždy, policie nesdělila.

Muž byl v minulosti několikrát odsouzen pro násilnou i majetkovou trestnou činnost. Z vězení se naposledy vrátil v lednu letošního roku, kde strávil čtrnáct let. Od té doby se pohyboval na různých místech v Olomouci.

Kriminalisté možného pachatele obvinili z vraždy a podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Obviněnému hrozí až dvacetiletý nebo i výjimečný trest.

Martina Julinová

Tagy: