VIDEO: Střelec v kanadské provincii zabil nejméně 16 lidí. Mezi nimi byla i policistka

Střelec v Kanadě zabil nejméně 16 lidí, včetně policistky ZDROJ: CNN

Střelec na severu kanadské provincie Nové Skotsko zabil během dvanácti hodin nejméně šestnáct lidí, včetně policistky. Podezřelý je mrtvý, není však zatím jasné, jak zemřel. Informovala o tom s odvoláním na kanadské úřady agentura AP. Motiv útoků není známý.

Policie upozornila, že počet obětí ještě není konečný. S největší pravděpodobností jich může být víc, zatím jich je šestnáct.

Za vraždami stál 51letý Gabriel Wortman, který byl převlečený za policistu, uvedly kanadské úřady. „Jsme si jistí, že za všemi vraždami stojí jeden člověk, který se sám pohyboval na severu provincie a který zabil několik lidí,“ řekl Leather.

Střelba začala v sobotu odpoledne v malém pobřežním městě Portapique, zhruba 80 kilometrů severně od Halifaxu, hlavního města Nového Skotska. Úřady obyvatele provincie před střelcem varovaly a doporučily zůstat v bezpečí domovů. Policie muže zatkla v neděli na čerpací stanici zhruba 30 kilometrů od Halifaxu a později uvedla, že zemřel.

Není jasné, s jakým motivem střelec vraždil, podle úřadů se však s největší pravděpodobností na čin připravil předem. „Vzhledem k tomu, že tento jedinec měl k dispozici uniformu a policejní vůz, je téměř jasné, že se nejednalo o náhodný čin,“ vysvětlil Leather.

Podle agentury Reuters se pravděpodobně jedná o nejhorší masovou vraždu v Kanadě od prosince 1989, kdy střelec v Montrealu zabil patnáct žen. Deset obětí si vyžádal útok v dubnu 2018 v Torontu, kdy muž s dodávku najel do chodců.

iPrima/ČTK