Video: Uzavíral úvěry na někoho jiného a neplatil

Uzavíral úvěry na někoho jiného a neplatil

Uzavíral úvěry na jiného (Zdroj: PČR)

Video: Uzavíral úvěry na někoho jiného a neplatil

Po velice drzém podvodníkovi pátrají policisté z Prahy. Mladý muž, který je zachycený na záběrech z kamer si bral spotřebitelské úvěry – na tom by nebylo nic zvláštního jenže mladík se při jejich uzavírání prokazoval cizím dokladem totožnosti.

Takto měl uzavřít minimálně čtyři takovéto úvěry. Ovšem není vyloučeno, že jich bylo daleko víc. V prodejně vždy sepsal smlouvu a potom odcházel i se zbožím. „Tímto způsobem „nakupoval“ především spotřební elektroniku v podobě mobilních telefonů či jeden televizor. Zatímco zboží odebral, dohodnuté splátky uhradil jen jednou,“ řekl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

V dalších případech pak neuhradil ani jednu ze splátek. Škoda se tak měla vyšplhat na více než padesát tisíc korun. Jak je možné, že mu něco podobného prošlo? Jednoduše – doklad, na který si úvěr bral, byl kradený – majitel dokladu byl podle policistů muži velmi podobný, a tak při uzavírání úvěrů neměli obchodníci sebemenší pochybnost, že by občanský průkaz mohl patřit někomu jinému.