VIDEO: Záběry jako důkaz! Na Orlíku dál někteří majitelé skútrů jezdí mimo určené prostory

Na Orlíku dál některí majitelé skútrů jezdí mimo určené prostory

Na Orlíku dál někteří majitelé skútrů jezdí mimo určené prostory

Vodní skútry a jetsurfy mají od června na Orlické přehradě novou zónu určenou pro akrobacii a vodní skoky nad hladinou. Státní plavební správa ji vymezila u Olešné na Písecku. Už dva roky je na této přehradě stejný úsek mezi Radavou a Podskalím. Jak je vidět na záběrech, ne všichni ji využívají. Někteří dál létají po hladině v blízkosti plavců i lidí na lodích!

Zavádění míst vyhrazených pro adrenalinové sporty má své opodstatnění. Má především zvýšit bezpečnost lodní dopravy. Před třemi lety na Orlické přehradě totiž zemřela po srážce skútru s pramicí osmnáctiletá dívka.

Jak je ale vidět na záběrech, které nám poslal pan Petr právě kousek od bezpečné zóny pro skútry na Radavě, někteří "mistři" se dál plnou rychlostí prohánějí na svých strojích s turbomotory až naproti k Vystrkovu, tedy přes celou přehradu.

Vodní skútr si může půjčit jen ten, kdo vlastní řidičské oprávnění pro vůdce malého plavidla. To ale nemusí ještě znamenat, že bude dodržovat všechno, co se před složením zkoušek naučil. Úseky pro tyto sporty jsou označeny žlutými bójemi s nápisy "sport" a na břehu jsou břehové znaky, na kterých je vodní skútr nebo vodní lyžování. Na záběrech je zóna vidět vlevo pod skálou.

Tagy: