VIDEO: Ze žárlivosti se rozhodl zabíjet, svého soka v lásce chtěl zaživa upálit

ilustrační foto

Rozhovor s mluvčí PČR Libereckého kraje

Muž, který se ocitl uprostřed plamenů, jen štěstím přežil. Případ, který se stal před třemi týdny v Jablonci nad Nisou, skončil obviněním z pokusu o vraždu. Policisté o něm informovali teprve dnes, reportér televize Prima zjistil další podrobnosti.

Celé se to odehrálo v dřevěné kůlně stojící v těsné blízkosti domu na Želivské ulici v Jablonci nad Nisou. V domě žije starší žena, matka obviněného muže. Její syn mezi bezdomovci pobýval dlouhou dobu. Lidé ze sousedství dva muže a ženu, kteří k sobě měli na první pohled velmi blízko, potkávali poměrně často. Nakonec se ukázalo, že minimálně jednomu z mužů se o družku nechtělo dělit s tím druhým. A tak se nakonec rozhodl věc řešit s pomocí benzínu a zapalovače. Využil chvíle, kdy jeho sok v lásce v opilosti usnul v přístřešku, polil stěny kůlny hořlavinou a zapálil. Naštěstí v tu chvíli právě přišli další lidé bez domova, kteří se v okolí pohybovali. Okamžitě spícího muže z hořící kůlny vytáhli a požár uhasili.

Když se o celé věci dozvěděli policisté, žháře zadrželi a obvinili z pokusu o vraždu. Kriminalisté jsou přesvědčení, že kdyby svědci nezasáhli včas, opilý muž by v kůlně uhořel. Obviněnému teď hrozí až osmnáct let vězení.

Muž, který jen o vlásek unikl velmi trýznivé smrti, se od té chvíle lidí straní. V azylovém domě, kam občas docházel, ho od té doby neviděli. Žena, která byla středobodem milostného trojúhelníku, má lepší osud, s pomocí sociálních pracovníků znovu navázala vztah se svou rodinou a v současné době bydlí u své sestry.