CNN Prima News zpronevěra

zpronevěra

Výpis příspěvků ke štítku „zpronevěra“

KOMENTÁŘ: Právnička připravila klienty o 150 milionů. Co dělat, abyste o své peníze nepřišli

Advokáti řeší velký průšvih. Jejich nyní již bývalá kolegyně advokátka Hana Suková zpronevěřila 153 milionů korun svých klientů, jež měla v úschově. Pravděpodobnost, že se vám něco takového stane, je sice velmi nízká, kolem půl promile, ale i tak logicky děsí. Co proti okradení můžete tedy dělat? Co byste si měli ohlídat a co dělá či dělat může Česká advokátní komora (ČAK), aby se takovým případům zabránilo?

Masivní korupce na ukrajinském ministerstvu. Čachry při prodeji munice vyšly téměř na miliardu

Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) rozkryla na tamním ministerstvu obrany zpronevěru ve výši zhruba 900 milionů korun. Někteří úředníci resortu ve spolupráci se zástupci zbrojní společnosti Lviv Arsenal měli získat tyto finance pomocí fiktivního nákupu 100 tisíc kusů minometné munice. O případu informovala ukrajinská kontrarozvědka, ministerstvo jej potvrdilo. Podle SBU se finance podařilo zadržet a vrátí je do státního rozpočtu. Vyšetřovatelé také údajně identifikovali všechny zúčastněné v této kauze, jednoho z nich zadrželi při pokusu o útěk ze země.

Skandál ve Vatikánu. Vlivný kardinál a blízký spolupracovník papeže dostal u soudu tvrdý trest

Kardinál Angelo Becciu je vinen v případu zpronevěry při správě majetku katolické církve, rozhodl v sobotu soud ve Vatikánu, který mu udělil trest pět a půl roku vězení. Informovala o tom agentura Reuters. Pětasedmdesátiletý Becciu je nejvýše postaveným církevním hodnostářem, který kdy stanul před vatikánským trestním soudem. Kardinálovi právníci uvedli, že jejich klient se proti verdiktu odvolá.

Policie na dálnici za použití síly zadržela dezinformátora Zítka. Jsem Čechoslovák, hájil se

Policisté v úterý na Lounsku zastavili auto kvůli vysoké rychlosti, pak ale zjistili, že v něm sedí dezinformátor Pavel Zítko, na kterého byl vydán zatykač. Nakonec mu nepomohlo ani to, že neustále tvrdil, že je Čechoslovák, a tak na něj neplatí zákony České republiky. Záběry ze zadržení se objevily na sociálních sítích, zákrok potvrdili mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala a mluvčí policie Ústeckého kraje Ilona Gazdošová.

Luxus platila z covidových fondů. Za Bentley, byt i plastiky půjde influencerka do vězení

Realitní agentka a influencerka Daniela Rendonová z Miami byla odsouzena na tři a půl roku ve vězení za financování svého luxusního stylu života z peněz získaných ze státních fondů během epidemie covidu, které měly sloužit jako pomoc podnikatelům zasaženým ekonomickou krizí. U soudu vypověděla, že ji ke zpronevěření více než osmi milionů korun motivovala neukojitelná chamtivost, uvedla zahraniční média.

Krádež, zpronevěra či podvod. Mynář a spol. podávají trestní oznámení kvůli auditu na Hradě

Kancelář prezidenta republiky (KPR) na základě externího auditu ve Správě Pražského hradu (SPH) podá trestní oznámení kvůli podezření z majetkové a hospodářské trestné činnosti. Uvedla to v pondělí v tiskové zprávě, na tiskové konferenci to pak potvrdil i kancléř Vratislav Mynář. Podezření se týkají porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže, zkreslování údajů o stavu hospodaření, porušení povinnosti při správě cizího majetku, krádeže, zpronevěry či podvodu.