reklama
CNN Prima News zpronevěra

zpronevěra

Výpis příspěvků ke štítku „zpronevěra“

Soukalová dál válčí s exmanželem. Koukalovi hrozí vězení, tvrdí právník

„Vypadá to, že Gábina byla hlavně jeho projektem na peníze,“ řekl v rozhovoru pro Blesk právník Gabriely Soukalové Miroslav Antl, podle kterého to zatím vypadá, že Petr Koukal prakticky vyváděl majetek, respektive peníze ze společného jmění, a nakládal s nimi bez souhlasu své ženy. Koukalovi může na základě připravovaného trestního oznámení hrozit až 10 let vězení.

Soud vyhověl žádosti o propuštění fotbalových bossů Berbra a Rogoze z vazby

Fotbaloví funkcionáři Roman Berbr a Roman Rogoz by mohli být brzy propuštěni z vazby, v úterý odpoledne soud vyhověl jejich žádosti. Státní zastupitelství proti tomu podalo stížnost, které má odkladný účinek. Z toho důvodu jsou poslední z devatenácti odsouzených v rozsáhlé korupční kauze stále ve vazbě. 16. ledna jim však skončí tříměsíční lhůta a oba budou muset býti propuštěni. S informací přišel web iSport.

Zatčený Trumpův exporadce Bannon jezdil do Česka, navštívil i prezidenta Zemana

Steve Bannon, bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa, strávil den a noc v cele předběžného zadržení v New Yorku. Poslali ho tam prokurátoři, kteří ho společně s dalšími třemi osobami obviňují z podvodu v souvislosti se stavbou zdi na hranici mezi USA a Mexikem. Bannon při pátečním projednávání u soudu veškerou vinu odmítl a byl propuštěn na svobodu po složení pětimilionové akuce.

Tvůrci nejdražšího českého filmu u soudu. Hrozí jim deset let vězení za dotační podvod

Dotačního podvodu za asi 13 milionů korun se měli podle obžaloby dopustit tvůrci nedokončeného českého filmu Poslední z Aporveru. Režisér, scénárista a producent filmu Tomáš Krejčí, který za projektem stojí, spolu s dalšími dvěma muži podle státního zástupce fiktivně navyšovali náklady na výrobu fantasy snímku a způsobili škodu Státnímu fondu kinematografie. V pátek by na Městském soud pro Prahu 2 měl padnout rozsudek.

Penelopegate: Francouzský expremiér Fillon a jeho žena byli odsouzeni za zpronevěru

Francouzský soud shledal bývalého premiéra Françoise Fillona a jeho manželku Penelope vinnými v případu zpronevěry veřejných prostředků při fiktivním zaměstnávání. Bývalý premiér trest vězení v délce pěti let, z toho tři roky podmíněně. Jeho manželka dostala tříletý podmíněný trest. Kromě toho musí každý zaplatit pokutu 375 000 eur (přes deset milionů korun), informovaly tiskové agentury. Manželé se chtějí proti rozsudku odvolat.

reklama