CNN Prima News zpronevěra

zpronevěra

Výpis příspěvků ke štítku „zpronevěra“

Korupční aféra v českém fotbale jde do finále: Státní zástupce žádá pro Berbra vysoký trest

20. ledna 2023 09:36

Rozsáhlá úplatkářská kauza z prostředí českého fotbalu točící se kolem osoby Romana Berbra pomalu spěje k rozuzlení. Deník Sport uvádí, že státní zástupce žádá pro bývalého místopředsedu FAČR sedm let za mřížemi a vysokou pokutu za korupci a zpronevěru. Soud začíná v polovině dubna, neskončí dříve než v prosinci.

Kryptoměnová královna je mezi nejhledanějšími zločinci světa. Zpronevěřila miliardy

3. července 2022 20:08

Ruja Ignatová se stala teprve jedenáctou ženou v historii, která se dostala na seznam nejhledanějších osob americké FBI. Bulharka proslula tím, že zřejmě zpronevěřila přes čtyři miliardy dolarů (zhruba 94 miliard korun) prostřednictvím kryptoměnového podvodu. Ignatová si proto vysloužila přezdívku „kryptoměnová královna“.

Půjde Berbr přece jen do vězení? Policie ho navrhuje obžalovat za ovlivňování výsledků

9. června 2022 10:42

Policie navrhla obžalovat 21 lidí a jednu právnickou osobu v kauze ovlivňování výsledků fotbalových utkání. Jednomu z hlavních podezřelých hrozí až 12 let vězení. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. V případu, který se týká také vyvádění peněz z Plzeňského krajského fotbalového svazu, čelí obvinění i bývalý místopředseda Fotbalové asociace (FAČR) Roman Berbr.

Zatkli Putinova „šedého kardinála“, tvrdí ruský exposlanec. Měl zpronevěřit peníze

12. dubna 2022 13:59

Bývalý poradce ruského prezidenta Vladimira Putina Vladislav Surkov je údajně zatčen. Na svém Facebooku o tom informoval exposlanec ruské Státní dumy a opozičník Ilja Ponomarev. Surkov, který patřil mezi nejbližší prezidentovy poradce a jemuž se přezdívalo „šedý kardinál“, je podezřelý ze zpronevěry peněz. Zpráva zatím nebyla oficiálně potvrzena.

Navalnyj je vinen z podvodu, rozhodl ruský soud. Do vězení ho poslal na devět let

22. března 2022 08:45

Ruský soud v novém procesu poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na devět let do vězení, dopoledne ho uznal vinným z podvodu a pohrdání soudem. Oznámila to agentura TASS. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s těmito obviněními 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve věznici, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Vinu odmítá.

Zahrál si s Bradem Pittem, teď stráví 20 let ve vězení. Herec podvodem získal miliardy

15. února 2022 12:05

Soudce v americkém Los Angeles v pondělí uložil dvacetiletý trest hollywoodskému herci, který podle prokurátorů během několika let vymámil z investorů 650 milionů dolarů (14 miliard Kč) při podvodu „ohromujícího rozsahu“. Zachary Horwitz peníze získal za pomoci zfalšovaných licenčních smluv se společnostmi jako HBO a Netflix a použil je mimo jiné k nákupu luxusní vily. Nyní má více než 250 obětem vrátit dohromady 230 milionů dolarů.

Nad Berbrem se ještě více setmělo. Ve vězení může být mnohem déle, než se čekalo

18. listopadu 2021 17:50

Závadné činy Romana Berbra v českém fotbale měly mít podle původních předpokladů hodnotu až šesti let a osmi měsíců za mřížemi. Vyšetřování však horní hranici odnětí svobody takřka zdvojnásobilo. Ukázalo se totiž, že bývalý místopředseda FAČR zpronevěřil více než milion korun a byl vedoucím činitelem organizované zločinecké skupiny, jak informoval web iSport.cz.