CNN Prima News župan

župan

Výpis příspěvků ke štítku „župan“

Ztlumte topení a kupte si župan. Ušetřit pomůže i jeden stupeň směrem dolů, radí experti

13. července 2022 18:38

Dopady inflace a vysokých cen energií pocítí všichni. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli ekonom Petr Bartoň a finanční poradce Oldřich Beránek. Uvedli několik rad, kterými by se nejen domácnosti měly řídit. „Otočte termostatem a kupte župany. Je to skutečně levnější,“ zdůraznil Bartoň. Beránek doplnil, že i jeden stupeň, který domácnosti při vytápění stáhnou, může při hledání úspor pomoci.

Dostaňte nás ven! Studenti a učitelé v pyžamech protestovali před Sněmovnou

11. února 2021 14:32

Studenti a učitelé podporující petici Nesmíme obětovat děti vyzvali ve čtvrtek ráno poslance přicházející do Sněmovny k hledání alternativ pro prezenční výuku a obnovení volnočasových aktivit. Na happeningu s názvem Dostaňte nás ven se sešlo 15 dětí s dvěma pedagogy v pyžamech a županech. Podle nich by se měly studentům umožnit alespoň kroužky a výuka venku. Petici za naléhavé řešení situace ve školství podepsalo od konce ledna zhruba 14 500 lidí.

Lednice na vakcíny v noci selhala. Na očkování čekali lidé v Seattlu v pyžamech

30. ledna 2021 23:31

Šílená noční honička – tak by se dala pojmenovat čtvrteční situace v americkém Seattlu. Tamní nemocnici totiž selhala lednička, ve které byly uchovány vakcíny proti covidu od firmy Moderna. Do dvanácti hodin proto bylo potřeba 1600 dávek aplikovat. A lidé výzvu nemocnice rozhodně vyslyšeli, mnozí z nich na očkování vyrazili v županu nebo pyžamu.