Mám strach a chci mír, hlesl ukrajinský hráč. V Polsku hraje esport o 22 milionů

Přejeme si mír a měli bychom jít příkladem celému světu, prohlásil ukrajinský rodák a esportový profesionál Oleksandr Kostylijev. Řekl to před plným stadionem v polských Katovicích, kde začal obří esportový turnaj o 22 milionů korun ve hře CS:GO. Nejlepší týmy světa a jejich hráči ale mají povětšinou myšlenky úplně jiné.

"Během své kariéry jsem hrál s hráči z Ukrajiny, Ruska i USA. A všichni to byli skvělí lidé. I nyní jsem se skutečnými přáteli a všichni si přejeme mír pro Ukrajinu i celý svět. Všichni máme strach. Ale chceme jít na tomto turnaji příkladem celému světu," pronesl aktuálně nejlepší hráč planety Oleksandr 's1mple' Kostylijev hájící barvy ukrajinského týmu NAVI.

Jen co dořekl poslední slovo, tleskala mu plná Spodek Arena.

Turnaj v Katovicích se řadí mezi největší na světě. Navíc letošní desátý ročník patří mezi nejdůležitější, neboť začíná psát novou kapitolu své historie a po covidové přestávce navrací esportovou atmosféru i mezi fanoušky přímo na místě.

Redakce CNN Prima News a PLAYzone.cz mají své týmy přímo na místě, živé přenosy můžete od pátku do neděle sledovat na Twitch.tv/playzonecz.

Tagy: