CNN Prima News CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS

Výpis příspěvků ke štítku „CNN Prima NEWS“

Poslední Trumpův zářez před finále. Zvítězil v Severní Dakotě, o všem rozhodne superúterý

Bývalý americký prezident Donald Trump zvýšil náskok nad svou jedinou soupeřkou v klání o republikánskou volební nominaci Nikki Haleyovou. V pondělí získal podporu stranických shromáždění ve státě Severní Dakota. Podle zveřejněných odhadů výsledků Trump jednoznačně Haleyovou porazil, informují tiskové agentury. Oba nyní čeká takzvané superúterý, kdy se konají primárky nebo stranická volební shromáždění v 16 různých státech. Speciální noční vysílání můžete sledovat také na CNN Prima NEWS od 23:55.

REPORTÁŽ: Organizovaný chaos a absurdistán aneb Jak Lipavský ztroskotal v indické Bombaji

Zažil to snad každý. Zpožděné lety, ztracená zavazadla, zdlouhavé kontroly apod. I výpravu ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), jejímž členem byl i zahraniční redaktor webu CNN Prima NEWS, potkal nečekaný problém. Vládní letoun, který předtím zvládl delegaci šéfa diplomacie postupně dovézt do Indie, Austrálie, Japonska a několika dalších míst, měl závažnou poruchu a tudíž se nemohl vrátit do Prahy. Delegace tak na zpáteční cestě ztroskotala v indické Bombaji. A místní pracovníci letiště takřka každým krokem a každou hodinou dokládali jednu jasnou věc – buďme rádi za práci zaměstnanců českých letišť.

Sledujte klíčové klání amerických primárek. CNN Prima NEWS nabídne dynamické volební studio

Už v noci z 5. na 6. března může být jasno, zda budeme na podzim sledovat odvetu v souboji o prezidentský úřad mezi Joe Bidenem a Donaldem Trumpem. Během klíčového volebního superúterý vybírají Američané v rámci primárek svého favorita, který se stane oficiálním kandidátem na prezidenta Spojených států. Potvrdí Donald Trump svou dominanci v klíčových státech? Nebo Nikki Haleyová vykřeše poslední naději na zisk republikánské nominace? Volební nocí ze studia, které CNN Prima NEWS připravovala po vzoru volebního centra americké CNN, diváky provedou moderátoři Terezie Tománková, Petr Suchoň, Petr Převrátil a Barbora Zlatohlávková. Speciální vysílání odstartuje v úterý ve 23:55.

Klaus nezvládl odcházení z politiky, říká Pečinka. Zhodnotil i možnou koalici ODS s ANO

Od revoluce je aktivním pozorovatelem a komentátorem politického dění. Bohumil Pečinka ve svých článcích zaznamenával veškeré zásadní momenty moderní historie. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, že býval sympatizantem Václava Klause, to se ale postupem času změnilo. „Odcházení z politiky absolutně nezvládl a nedokázal si dát mantinely. Je to stále takový politik na zapřenou. Smutný konec,“ myslí si novinář, který po 25 letech odchází z redakce časopisu Reflex.

Můžou nás povolat, ale studium v Česku si užíváme, říkají mladí ukrajinští piloti

Studium letectví v České republice aktuálně absolvují dvě desítky mladých Ukrajinců a Ukrajinek. Ti si podle svých slov pobyt v ČR užívají a jsou vděční za příležitost, kterou by vzhledem k válce ve své domovině nedostali. Zároveň je ale trápí myšlenky na rodnou zemi, která už téměř dva roky čelí ruské invazi. Teoreticky by se do obrany Ukrajiny tito mladí piloti mohli zapojit, pokud by jim přišel povolávací rozkaz k armádnímu letectvu. Dvojice mladých pilotů nyní promluvila pro CNN Prima NEWS.

Přehlednější a srozumitelnější. CNN Prima NEWS představila nový design grafiky zpravodajství

V neděli 18. února představila CNN Prima NEWS vysílání v nové podobě. Grafický upgrade zpravodajských pořadů se dotkl HLAVNÍCH ZPRÁV, kontinuálního zpravodajství, SPORTU i POČASÍ a nabídl nové pojetí studia, včetně znělek jednotlivých pořadů. Grafické změny ladil ve spolupráci s redakcí i americkou CNN tým vedoucího grafického oddělení Petra Závorky několik měsíců s důrazem na maximální přehlednost a aktuální trendy ve světě televizního zpravodajství.

Zpravodajské pořady na CNN Prima NEWS slaví. Co jim popřáli ti nejpovolanější?

Dopadení zloději, záběry z policejních razií i pátrání po zločincích či ztracených dětech. To všechno, a mnohem víc, přináší divácky oblíbené Krimi zprávy na CNN Prima NEWS. A letos se mohou pyšnit krásnými čtrnácti lety na obraze! A nesmíme zapomenout ani na Zprávy z regionů s moderátorkou Markétou Fialovou, které diváky informují o aktuálním dění z krajů už třetím rokem.