CNN Prima News Adam Karabec

Adam Karabec

Výpis příspěvků ke štítku „Adam Karabec“

Sparta otočila pohárové derby a slaví postup. Slavii zdolala díky penaltě v prodloužení

Fotbalisté Sparty zvítězili ve čtvrtfinále domácího poháru v pražském derby na stadionu obhájce trofeje Slavie 3:2 po prodloužení, přestože prohrávali o dvě branky. Domácí poslali v souboji loňských finalistů MOL Cupu do dvougólového vedení Ivan Schranz a El Hadji Malick Diouf, ale mezi 55. a 70. minutou srovnal Victor Olatunji. V prodloužení pak ve 114. minutě dokonal z penalty obrat Adam Karabec. V nastavení prodloužení byl vyloučen jiný střídající sparťan Jaroslav Zelený.

Schick poprvé českým fotbalistou roku. Mezi trenéry opět dominoval Trpišovský

Útočník Patrik Schick byl poprvé v kariéře zvolen nejlepším českým fotbalistou roku. Šestadvacetiletý kanonýr Leverkusenu v tradiční anketě Fotbalové asociace ČR s velkým náskokem porazil vítěze posledních dvou ročníků reprezentačního kapitána Tomáše Součka z West Hamu. Třetí skončil další hráč tohoto londýnského klubu obránce Vladimír Coufal. Mezi trenéry potřetí za sebou zvítězil slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?

Marné snažení Sparty Praha o dobytí slavné Ligy mistrů by už vydalo na několikasetstránkový román. Fotbalový klub z Letné si klubovou soutěž, která znamená obří prestiž i zisk pro kasu, zahrál naposledy v sezoně 2005–⁠2006. V tomto ročníku už zvládl v předkole první krok, když vyřadil Rapid Vídeň. Teď – napřed doma – zkusí zaskočit Monako. „Opravdu těžký los,“ říká sparťanská ikona Václav Němeček.