reklama
CNN Prima News advent

advent

Výpis příspěvků ke štítku „advent“

Vánoční cesta: Pardubicemi se line vůně vánočního cukroví i tradičního perníku

16. prosince 2021 07:14

Obyvatelé Pardubic se stejně jako lidé z ostatních českých měst musí letos obejít bez tradičních vánočních trhů, které vláda Andreje Babiše (ANO) zrušila v důsledku nepříznivé epidemické situace. Přesto chce východočeské město místním umožnit co možná nejpříjemnější předvánoční chvíle. Mezi největší lákadla patří veřejné kluziště, pardubický perník či promítání studentských přání na místní univerzitě.

Vánoční cesta: Chloubou adventní Jihlavy je opět kruhové kluziště. Nechybí ani městská soutěž

14. prosince 2021 08:10

Ani nová vládní opatření neubrala nic na vánoční atmosféře v Jihlavě. Celé město se ocitlo v objetí vánočních ozdob a sváteční nálady. Centrem veškerého dění se opět stalo rozlehlé Masarykovo náměstí. Třebaže plány pro tradiční jarmark, adventní koncerty a další doprovodný program musely jít stranou, největší město Vysočiny se i nadále může pochlubit hned několika lákavými atrakcemi.

Vánoční cesta: Vyhlídkové kolo i kluziště kolem kašny. Kam vyrazit v Českých Budějovicích?

12. prosince 2021 08:00

Vyhlídkové kolo, oblíbené kluziště kolem Samsonovy kašny i vánoční výstavy. Kvůli pandemii koronaviru se letos nekonají jedny z nejoblíbenějších českých vánočních trhů na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, několik oblíbených atrakcí tam ale zůstalo. Kam v jihočeském městě během adventu vyrazit?

Vánoční cesta: Liberec láká na pohyblivý betlém. Chloubou města je i tramvaj „Sněhurka“

8. prosince 2021 08:00

Většinu adventního programu museli zrušit také pořadatelé v Liberci. Přesto se město pokusilo alespoň částečně vánoční atmosféru zachovat. Na náměstí před libereckou radnicí se tak můžete těšit na pohyblivý betlém či vyhlídkové adventní kolo. Spoustu zajímavostí na vás čeká také v rámci kulturního programu.

V neděli lidé zapálí první svíčku na věnci. Jaký je význam adventu a proč se slaví?

28. listopadu 2021 17:00

V neděli Češi zapálí první svíčku na vánočním věnci, začíná totiž advent. S ním obvykle přichází i vánoční nálada. Otevírají se trhy a na náměstích po celém Česku se rozsvěcí vánoční stromy. I když jsou letošní Vánoce kvůli pandemii koronaviru o mnoho tradic ochuzené, některé z nich mohou lidé dodržet i z domova. Co patří mez typické symboly adventu a proč se slaví?

Návštěvy budeme muset testovat, říká šéfka domova seniorů. Jinou cestu nevidí

19. listopadu 2020 12:01

Vzhledem k pozitivnímu epidemickému vývoji by v příštích dnech pro návštěvy mohly otevřít domovy pro seniory. Pro je i místopředsedkyně Asociace poskytovatelů sociálních služeb a ředitelka jednoho z domovů Daniela Lusková. Advent je podle ní na psychiku klientů, jejich rodin i starajících se pracovníků kritické období. Testování příchozích vidí jako nejúčinnější metodu v rámci bezpečnostních opatření.

reklama