CNN Prima News advent

advent

Výpis příspěvků ke štítku „advent“

Nejlepší adventní trhy v Evropě 2022: 17 tipů, kde nasát vánoční atmosféru

16. prosince 2022 09:58

Nač být troškaři a chodit jen po tuzemských vánočních trzích, když se můžete vydat za hranice České republiky? Kde nejlépe načerpáte vánoční atmosféru? Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Paříži, nebo snad v Amsterdamu? Podívejte se na náš přehledný článek, kde najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Za zapálení vánoční slaměné kozy ve švédském Gävle bude letos hrozit vyšší trest

11. prosince 2022 06:04

Velkou slaměnou kozu, která je tradiční součástí vánoční výzdoby ve východošvédském městě Gävle, se místní úřady rozhodly letos přesunout na menší náměstí. Koza se v minulých letech opakovaně stala obětí žhářů. Pokud ji ale někdo zapálí letos, mohl by čelit podstatně přísnějšímu trestu než v minulosti, uvedla švédská média.

Tragická nehoda. Opilý Rudolf smetl expolicistu Pavla, ten zahynul s manželkou i tchyní

7. prosince 2022 11:56

Slovenskem otřásla velmi tragická nehoda. Pětačtyřicetiletý Rudolf nasedl po hádce s přítelkyní do auta a dvakrát naboural její vůz. To ale nebylo všechno, následně z obce Otročok na Slovensku ve vysoké rychlosti odjel a při čelní srážce s protijedoucím vozem způsobil smrt expolicisty Pavla, jeho manželky a tchyně. Viník havárie, který nehodu rovněž nepřežil, řídil pod vlivem alkoholu, policisté proto chystají zpřísnění kontrol. Nehoda se stala 4. prosince.

Adventní trhy v Plzni: Ohňostroj, vyhlídkové kolo, 130 stánků a samozřejmě pivo

3. prosince 2022 09:08

Širokým okolím oblíbené adventní trhy v Plzni se vracejí v celé své kráse. Kvůli koronaviru byly roce 2020 zrušeny a v roce 2021 byly otevřené jen čtyři dny. Město i stánkaři se proto těší na letošní sezonu. Kdy se vánoční trhy v Plzni konají, jaký vás na nich čeká doprovodný program a jaká tam panují covidová opatření, se dozvíte v našem přehledném článku.

Adventní trhy v Brně: Série koncertů, Turbomošt, velký betlém a dobročinnost

29. listopadu 2022 14:02

Adventní trhy v Brně jsou známé svou autentičností. Na několika stanovištích najdete nejen stánky s pestrým výběrem vánočního sortimentu a všemožné pochutiny, ale čeká vás i bohatý doprovodný program a atrakce pro malé i velké. Kdy se vánoční trhy v Brně konají a jaká tam panují covidová opatření? To se dozvíte v našem přehledném článku.