CNN Prima News advent

advent

Výpis příspěvků ke štítku „advent“

Vystrčil vánočním poselstvím přilévá olej do ohně. Kritizuje, že mám rád lidi, vytkl Babiš

Advent je v plném proudu a pro nejvyšší ústavní činitele to znamená, že je čas proslovů k národu. Jako první s vánočním poselstvím vystoupil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). I když vyzýval ke vzájemnému respektu, vztahy mezi politiky to moc neuklidnilo a opoziční politik Andrej Babiš (ANO) dokonce konstatoval, že přilévá „olej do ohně“.

Tragický advent: 13letý hoch zapálil stromek, při požáru zemřel. Umírám smutkem, pláče matka

Pro rodinu třináctiletého Brandona Gonzalese z americké Severní Karolíny skončil adventní čas tragicky. Minulý týden v úterý si třináctiletý autistický chlapec hrál se zapalovačem a podpálil vánoční stromek. Požár se rychle rozšířil po celém rodinném domě a chlapec nakonec v plamenech uhořel. Neštěstí rodinu připravilo nejen o milovaného syna, ale i o veškerý majetek, píše Daily Mail.

RADAR: Před Vánoci se razantně ochladí, má i sněžit. Podívejte se, jaké počasí bude u vás

Oblačnost se bude v příštích dnech protrhávat především na jihozápadě Česka, ukážou se i sluneční paprsky. Od poloviny týdne však bude mraků opět přibývat a očekávají se srážky. Bílých Vánoc se nicméně podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v nížinách letos nejspíš nedočkáme. Teploty se mají i o vánočním víkendu držet nad nulou.

MAPA: Kde v Česku najdete nejzajímavější vánoční trhy? Okouzlí prostředím i programem

Aktualizováno

Vůně svařáku, cukroví, zasněžené náměstí či náves a čas strávený s nejbližšími. Každoročně se na vánoční nebo adventní trhy těší statisíce lidí. Mezi nejvyhlášenější patří ty na Staroměstském náměstí v Praze, stejně krásnou vánoční atmosféru však mohou nabídnout i menší trhy napříč republikou. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala patnáct míst, kam můžete s rodinou a přáteli vyrazit před Štědrým dnem načerpat sváteční náladu.

Peněženky, alkohol, ale i máslo. O adventu mají zloději žně a vymýšlejí nové triky

Každoroční nákupy v období adventu lákají kapesní zloděje. Ti se v předvánočním shonu zaměřují na nepozorné zákazníky v obchodech a na adventních trzích. Počet drobných krádeží v tomto období vzroste zhruba o 25 procent. Policie proto zvyšuje v rámci prevence kriminality skrytý i viditelný dohled. K zločinu se navíc neuchylují jen jednotlivci, ale i organizované skupiny, kterých pozvolna přibývá.