CNN Prima News Airbus

Airbus

Výpis příspěvků ke štítku „Airbus“

Za smrt 228 lidí nemůže Air France ani Airbus, rozhodl soud. Z posledních slov pilotů mrazí

Soud v Paříži v pondělí zprostil společnosti Air France a Airbus obvinění z neúmyslného zabití, kterému čelily kvůli havárii letadla na lince z Ria de Janeira do Paříže v roce 2009, při níž zemřelo 228 lidí. Pokud došlo k pochybením, jejich spojitost s nehodou není jistá a nemohla být prokázána, prohlásil soudce. O verdiktu informovaly agentury AFP a AP.

Jeďte do Nepálu, psala z letadla ruská blogerka chvíli před katastrofou. Nikdo asi nepřežil

Pravděpodobnost, že se na místě nedělní nehody dopravního letadla v Nepálu najdou přeživší, je nízká, řekl stanici BBC mluvčí nepálské policie Tek Prasád Rai. Asi 300 záchranářů v pondělí však pokračuje v pátrání po možných přeživších v ohořelých troskách zříceného stroje. Zatím byly identifikovány první oběti, mezi nimiž byli i cizinci. Jedním z nich je ruská cestovatelská blogerka, která svůj poslední vzkaz poslala jen chvíli před nehodou. Nepálské letecké úřady oznámily, že byly nalezeny černé skříňky z letadla.

Letecká katastrofa v Nepálu: Stroj se zřítil na přistávací dráhu. Zahynulo 69 lidí

Pátrání po obětech havárie letounu, který se v neděli ráno po cestě z Káthmándú zřítil v nepálské Pokhaře, skončilo. Pokračovat bude v pondělí. Zemřelo nejméně 69 ze 72 lidí na palubě. Mezi cestujícími bylo 15 cizinců a dva kojenci. Příčina nehody zatím není známá. Jedná se podle Reuters o nejhorší letecké neštěstí v Nepálu za posledních pět let.

Jsem nejpyšnější, tati. Dcera poslala dojemný vzkaz pilotu Petrovi, nepřežil havárii v Kongu

Tragická zpráva přišla do Česka z africké Konžské demokratické republiky, kde zemřel pilot Petr S. Havárii nepřežil ani jeho kopilot, příčinou bylo zřejmě špatné počasí. Rodina nyní truchlí nad smrtí milované osoby. Petrova dcera napsala na sociálních sítích dojemný vzkaz, který připomíná osud pilota a autora slavné knihy Malý princ Antoine de Saint-Exupéryho.

Pekarová svolala evropské političky. Mluvily o pomoci ženám prchajícím před válkou

Molotovův koktejl proti ruským okupantům, připravený v lahvi od českého piva, ale i trýznivý osud ukrajinských žen a dětí. I tak ukazuje válku na Ukrajině nová výstava v Bruselu, kterou tam přiletěla zahájit předsedkyně české Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Spolu s ní i kolegyně z dalších evropských států, které chtějí ženám prchajícím před válkou pomoci.