CNN Prima News Airbus

Airbus

Výpis příspěvků ke štítku „Airbus“

Pekarová svolala evropské političky. Mluvily o pomoci ženám prchajícím před válkou

12. října 2022 23:15

Molotovův koktejl proti ruským okupantům, připravený v lahvi od českého piva, ale i trýznivý osud ukrajinských žen a dětí. I tak ukazuje válku na Ukrajině nová výstava v Bruselu, kterou tam přiletěla zahájit předsedkyně české Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Spolu s ní i kolegyně z dalších evropských států, které chtějí ženám prchajícím před válkou pomoci.

Game of Thrones nebo čistá pětka pro vládu. Jaké hlášky zazněly během jednání Sněmovny

1. září 2022 23:17

Poslanci od čtvrtečního odpoledne jednají o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS) a poslanci jak z vládního, tak opozičního tábora se během schůze navzájem nešetřili. Bývalý předseda vlády Andrej Babiš (ANO) například hovořil o tom, že za něj probíhala v Evropě jednání ve stylu seriálu Game of Thrones. Jaké nejlepší hlášky během čtvrtka ve Sněmovně padly, naleznete v článku.

Stovky tun paliva vypouštějí nedaleko Česka velká letadla. Můžou za to závady

6. dubna 2022 11:05

Tři nezvyklé události během posledních tří týdnů se staly letadlům nad Německem nedaleko českých hranic. Poslední je z neděle 3. dubna, kdy Airbus A340-313, na jehož palubu se vejde až 300 lidí, musel 125 kilometrů od českého města Aš vypustit 75 tun paliva a vrátit se na frankfurtské letiště. Před ním si v této oblasti za necelý měsíc „ulevily“ další dva stroje celkem o dalších téměř 100 tun leteckého paliva. Podle německých úřadů to ale na obyvatele ani životní prostředí negativní dopad nemá.

I nebeští ptáci mají své terapeuty

14. září 2021 17:00

Správně vybrané zaměstnání, které nás baví a dělá nás šťastnými, je asi ta největší výhra v životě. František Kaňka takovou lásku našel a pracuje jako letecký mechanik. Vnitřní síla a odhodlání přivedly mladíka na cestu splněných přání. Již od dětství vzhlížel k obloze. Nespoutaná krása ladného pohybu a volnost ve vzduchu jsou jeho hnacím pohonem, adrenalinem i terapií.

Český speciál odletěl z Kábulu. Na palubě jsou Češi, Afghánci i dva Poláci

17. srpna 2021 06:18
Aktualizováno

Český evakuační speciál odletěl v úterý odpoledne z kábulského letiště. Na Twitteru to oznámil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Na palubě je 87 pasažérů včetně velvyslance Jiřího Balouna, vojenský airbus přepravuje dále vojáky a afghánské spolupracovníky. Premiér Andrej Babiš (ANO) prozradil, že letoun, který měl mezipřistání v Baku, převáží i dva Poláky. Zároveň ujistil, že se jedná o všechny zbývající Čechy, kteří v Afghánistánu dosud byli.

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

13. dubna 2021 22:42
Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).