reklama
CNN Prima News Alžběta II.

Alžběta II.

Výpis příspěvků ke štítku „Alžběta II.“

Za útěk Harryho a Meghan může královna. Nová kniha popisuje, co mělo prince naštvat

30. listopadu 2021 16:23

Když královna v roce 2019 natáčela svůj každoroční vánoční projev, málokomu u televizních obrazovek uniklo, že na jejím pracovním stole chyběla fotografie vnuka prince Harryho, jeho manželky Meghan a jejich syna Archieho. V nové knize Bratři a manželky: Pohled do soukromých životů Williama, Kate, Harryho a Meghan stojí, že fotografii nechala královna ze stolu odstranit schválně. Incident mohl údajně přispět k tomu, že se vévodové zřekli svých královských povinností a přestěhovali se do USA.

Obavy o Alžbětu II. Kvůli zdravotnímu stavu vynechala pro královskou rodinu důležitou akci

14. listopadu 2021 13:49

Britská královna Alžběta II. se ze zdravotních důvodů nezúčastní nedělní tradiční ceremonie k uctění vojáků padlých ve světových válkách. Oznámil to Buckinghamský palác, podle něhož má panovnice problémy se zády. Pětadevadesátiletá Alžběta II. měla přihlížet tradiční pietě u symbolického hrobu neznámého vojína v centru Londýna a je zklamaná, že se tak nestane. Šlo by o první veřejnou akci, jíž by se zúčastnila od své říjnové hospitalizace.

Královna Alžběta II. měla emotivní projev. Princ Philip by se červenal, domnívá se expert

2. listopadu 2021 20:31

Přestože se britská královna Alžběta II. nemohla osobně zúčastnit klimatické konference COP26, světovým lídrům poslala videozáznam, ve kterém je nabádala, aby začali jednat v zájmu ochrany klimatu. Během projevu vzpomněla také svého letos zesnulého manžela prince Philipa a vzdala mu dojemnou poctu. Podle královského experta by byl princ v rozpacích a nejspíše by se i červenal.

Přes den náročný program, v noci sledování seriálů. Královna je vyčerpaná a omezí aktivity

25. října 2021 14:34

Program britské královny Alžběty II. musí být vzhledem k jejím přibývajícím rokům redukován. Část svých povinností by měla rozdělit mezi ostatní členy monarchie. Uvedli to zdroje blízké královské rodině. Podle nich je totiž panovnice vyčerpaná. Škodí jí i noční sledování televizních seriálů, které si v poslední době prý oblíbila.

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

15. října 2021 19:45

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

reklama