CNN Prima News Alžběta II.

Alžběta II.

Výpis příspěvků ke štítku „Alžběta II.“

Odpustí Britové princi Harrymu? Podle experta to má háček. Promluvil i o diagnóze Karla III.

Tím, že britský král Karel III. zveřejnil, že má rakovinu a podstupuje léčení, pozitivně překvapil. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká odborník na britskou monarchii a správce depozitáře Zámku Sychrov Ondřej Kubáček. Panovník tím totiž ukázal, že chce být v dobrém i ve zlém otevřenější vůči veřejnosti. Mimo to zhodnotil, jak dnes Britové nahlížejí kupříkladu na jeho královskou choť Camillu, ale také na černé ovce rodiny - prince Harryho, jeho manželku Meghan Markleovou a také prince Andrewa.

Zákaz Meghan a výmluvy pro Harryho. Objevily se nové detaily o odchodu královny Alžběty

Připravovaná kniha o panování Karla III. odkrývá dosud neznámé detaily posledních okamžiků života královny Alžběty II. Informace autorovi poskytl sám tajemník panovnice a další blízcí spolupracovníci královské rodiny. Zmínili i to, proč ke smrtelnému loži rodina nepřizvala Meghan, vévodkyni ze Sussexu. Úryvky z knihy zveřejnil Daily Mail.

Vánoce v královské rodině? Opět bez Harryho, po smrti Alžběty II. přibyly děti Camilly

Vánoce představují pro každou rodinu výjimečné období, a ani u britské královské rodiny tomu není jinak. Královna Alžběta II. přetvořila sváteční tradice do modernější podoby a Buckinghamský palác je dodržuje po desetiletí. Ani letos tomu nemá být jinak – navíc se připojí i děti a vnoučata královny Camilly, napsala britská média. Zato chybět zřejmě opět budou vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Budou to tak páté Vánoce po sobě, které Harry a Meghan stráví jinde.

Cílová adresa? Nebe. Nápad 10leté Matildy pomáhá pozůstalým najít klid, kopírují ho i v cizině

V devíti letech přišla Matilda Handyová s jedinečným nápadem: postavit u hřbitova vzpomínkovou poštovní schránku, do níž mohou pozůstalí vhazovat dopisy adresované do nebe. Myšlenka, která vznikla po ztrátě jejích prarodičů, se dnes – rok po vložení prvního vzkazu – těší takové oblibě, že napříč zeměmi vznikají další taková místa. Jak vzkazují ti, kteří tuto službu využívají, psaní vzkazů jim přináší útěchu.

Šokující odhalení v královské rodině. Meghan odtajnila, kdo jsou „rasisté“ i další záhady

Rivalita za zdmi Buckinghamského paláce, pošramocené rodinné vztahy i důvody, proč Harry s Meghan museli opustit Frogmore Cottage, přetřásá kniha Endgame novináře a spisovatele Omida Scobieho. Ten například tvrdí, že Meghan králi prozradila, kdo měl mít rasistické poznámky před narozením syna Archieho. Scobie píše o tom, jak král Karel III. odmítl pozvání na křtiny nejmladší vnučky, či o tom, jak moc špatné vztahy panují mezi Catherine a Meghan.

Princ William nezvedl Harrymu telefon, když Alžběta II. umírala, tvrdí spisovatel

V britské královské rodině to opět vře. Důvodem je nová kniha, která popisuje období okolo smrti královny Alžběty. Spisovatel Omid Scobie v ní mimo jiné píše, že princ William ignoroval telefonáty svého bratra Harryho, když jejich babička, panovnice Alžběta II., umírala. To vyvolalo mezi dvořany obrovské pobouření. Spisovatel jednoznačně stojí na straně Harryho a jeho kniha je považována za cílený útok na královskou rodinu. O náladě v královském paláci informoval britský The Mirror.

Poslední rozhovor CNN Prima NEWS se Schwarzenbergem: Mluvil o králi Karlovi i Zemanovi

Svůj poslední rozhovor na kameru poskytl pro CNN Prima NEWS zesnulý exministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg letos v dubnu. Hovořil tehdy o novém britském králi Karlovi III. a vzpomínal, jak rozesmál jeho matku a dlouholetou panovnici Spojeného království Alžbětu II. Mluvil též o tom, že se Češi stále nenaučili „nakládat s bývalou hlavou státu“, což dokládal hojně propíranou kanceláří exprezidenta Miloše Zemana. Podívejte se na poslední Schwarzenbergův rozhovor pro CNN Prima NEWS.

Dokonalý jako hráč i člověk. Kdo byl legendární Bobby Charlton, kterého poctila sama královna?

„Když nehraje Bobby Charlton, je tým Anglie jako orchestr bez dirigenta,“ psaly noviny o mistru světa a držiteli Zlatého míče z roku 1966. Dlouholetá opora anglické reprezentace i Manchesteru United Charlton proslul jako fotbalový džentlmen i skvělý hráč. Pohyboval se na velkém prostoru, uměl bránit, tvořit hru i tvrdě a přesně vystřelit. „Sir Bobby“, jedna z ikon světového fotbalu, v sobotu v 86 letech zemřel.