CNN Prima News Alžběta II.

Alžběta II.

Výpis příspěvků ke štítku „Alžběta II.“

Spor o jméno Harryho dcery: Královská rodina mluvila o troufalosti, Alžběta II. překvapila

28. listopadu 2022 16:03

Nová biografie Elizabeth: An Intimate Portrait poodhalila další podrobnosti ze soukromí královské rodiny. Spor mezi členy měl nastat například kvůli jménu pro dceru vévodů ze Sussexu Lilibet. Královna Alžběta navržené jméno pro své jedenácté vnouče uvítala, a dokonce ho považovala za kompliment. Jiní členové královské rodiny ale považovali rozhodnutí Harryho a Meghan za zarážející a troufalé. Jméno Lilibet bylo totiž soukromou přezdívkou zesnulé královny Alžběty. Zřejmě i proto Harry výběr jména s královnou předem konzultoval.

Tajemství posledních měsíců Alžběty II. Bojovala s bolestivou nemocí, odhalil princův přítel

25. listopadu 2022 22:14

Ačkoliv královna Alžběta II. zemřela v úctyhodných 96 letech, podle nových informací nebylo příčinou smrti pouze stáří. Autor a blízký přítel prince Philipa Gyles Brandreth tvrdí, že panovnice trpěla vzácnou formu rakoviny kostní dřeně, informuje web Mirror. Tvrzení však zpochybňuje lékařská zpráva královské rodiny.

Král sice ekologii řeší, ale je čas na činy. Aktivisté „Karlu III.“ rozplácli dort o obličej

24. října 2022 15:56

Dvojice aktivistů při protestní akci v muzeu Madame Tussaudové v Londýně rozplácla čokoládový dort o obličej voskové figuríny britského krále Karla III. K akci se přihlásila ekologická skupina Just Stop Oil (Zastavme ropu) s požadavkem, aby britská vláda zastavila vydávání nových licencí na těžbu ropy a zemního plynu.

Navzdory protokolu i očekávaní. Kdy členové královské rodiny neovládli emoce na veřejnosti?

24. října 2022 14:14

Členové královské rodiny až na výjimky patří mezi miláčky veřejnosti. Nejen Britové totiž sledují každý jejich krok, gesto či projev. Proto si panovníci s jejich příbuznými musí hlídat každý svůj výstup. Přesto se najdou okamžiky, kdy svou vyrovnanost a profesionalitu ztratí. „Přešlap“ proti protokolu mají na kontě současný král, princezna Catherine i její manžel s dětmi.

Držte se co nejdál od krále, vzkazují Britové Harrymu s Meghan. Průzkum byl k dvojici krutý

23. října 2022 17:53

Do oficiální korunovace nového britského krále Karla III. zbývá ještě více než půl roku. Ale už teď je slavnostní akt – který proběhne ve Westminsterském opatství 6. května – velkým tématem. Řeší se například to, jakou roli při něm sehrají princ Harry a jeho manželka Meghan. Průzkum webu Express ukazuje, že naprostá většina Britů zastává názor, že by se kontroverzní pár vůbec neměl zúčastnit.

Mazlíčci Alžběty II. mají novou majitelku. Vévodkyně z Yorku sdílela dojemný snímek

16. října 2022 18:38

Alžběta II. byla proslulá láskou ke psům plemene Welsh Corgi, a tak si po smrti nejdéle vládnoucí panovnice řada lidí pokládala otázku, co se stane s jejími milovanými mazlíčky. Do opatrovnictví je získala její blízká přítelkyně a exmanželka prince Andrewa Sarah, vévodkyně z Yorku. Ta u příležitosti svých narozenin sdílela dojemný snímek.

Porušení královského protokolu? Karel III. byl při návštěvě Skotska na tenkém ledě

7. října 2022 19:05

Nový britský král Karel III. si oblékl tradiční skotský kilt a vyrazil do jedné ze čtyř zemí Velké Británie na svoji první cestu od smrti Alžběty II. S manželkou Camillou přijel nejdříve do skotského města Dunfermline, kde se se svými fanoušky bavil více než obvykle. Dokonce se ho mohli dotýkat, čímž málem došlo k porušení závazného protokolu.