reklama
CNN Prima News amputace

amputace

Výpis příspěvků ke štítku „amputace“

Nemít nohy je velký dar, říká úspěšná plavkyně, kterou o končetiny připravil otec bombou

3. září 2021 09:52

Dopředu říkala, že si chce své premiérové paralympijské hry především užít a o úspěchy jí nejde. Americká plavkyně Haven Shepherdová s velmi mrazivým osudem během akce pod pěti kruhy v Tokiu poskytla rozhovor stanici CNN. Z něj je maximálně patrné, že si ze svého hendikepu – amputovaných dolních končetin – bere jen to pozitivní.

Při explozi na Žižkově přišel o nohu, nyní bojuje o život. Lidé mu založili sbírku

6. července 2021 23:19

V pátek odpoledne záchranáři zasahovali u exploze barelů na Žižkově v Praze. Při výbuchu se zranili tři lidé, dva mají popáleniny a pohmožděniny. Poslední muž přišel o nohu a v kritickém stavu v nemocnici bojuje o život. Podle informací Blesk.cz jde o filmaře, kterému lidé uspořádali veřejnou sbírku. Dosud přispěli více než 600 tisíci korunami a částka se neustále zvyšuje.

Odpočívej v míru, válečníku. Motokrosař se po amputaci vrátil k závodům, na trati zemřel

6. dubna 2021 16:07

Vypadalo to, že ho už nic nezastaví. Argentinský motokrosař Alberto „Wey“ Zapata se dokázal zázračně vrátit na trať, ačkoliv před čtyřmi měsíci přišel po automobilové nehodě o ruku a lékaři mu sdělili, že se bude muset své vášně vzdát. To si však 23letý jezdec nedokázal představit, a tak nezdolně pokračoval. O víkendu zahynul při tragickém závodním incidentu.

Nový příznak koronaviru. Po nákaze jí zčernaly prsty, žena musela na amputaci

11. února 2021 17:49

Koronavirus se může na člověku projevit i dosti drsným způsobem. Při horších případech totiž může dojít k tomu, že lidem začnou odumírat například prsty. Lékaři ve světě zaznamenali již několik případů. Jeden takový zachytili v Itálii, kde museli hospitalizované důchodkyni kvůli gangréně způsobené koronavirem amputovat tři prsty na ruce.

reklama