CNN Prima News amputace

amputace

Výpis příspěvků ke štítku „amputace“

Jiří po hrůzném pracovním úrazu přišel o ruce, nohu i sluch. Nyní mu svítá naděje

16. října 2022 08:25

Jeden den v práci změnil Jiřímu život. Když opravoval transformátor větrné elektrárny v Hranicích u Aše, těžce ho zranil elektrický výboj. V důsledků popálenin na 40 procentech těla a dalších zranění mu lékaři postupně amputovali nohu a obě ruce. Komplikaci představovaly i záněty organismu. Poslední ranou osudu bylo, že Jiří ztratil sluch. Svůj boj však nevzdává, stejně jako jeho rodina. Nevlastní dcera proto nyní prosí veřejnost o pomoc.

Bolestný příběh mladé tanečnice: Při ruském útoku přišla o nohu. Umřít by bylo lehčí, říká

4. října 2022 05:33

Anastasija Šestopalová, studentka Národní pedagogické univerzity Mychajla Drahomanova v Kyjevě, se tanci věnovala profesionálně 13 let. Stará Nasťa je pryč. Tak popisuje dívka samu sebe po tragédii, k níž došlo letos 8. dubna. Toho dne ruské jednotky zaútočily raketami na železniční stanici v Kramatorsku. Devatenáctiletá dívka tam čekala na evakuaci, aby se dostala ke svým přátelům v Dněpru. Dočkala se jí ale pozdě. Při ostřelování přišla o nohu.

Horor při lovu hřebenatek. Žralok se 17leté Addison zakousl do nohy, lékaři ji amputovali

7. července 2022 21:39

Lovení hřebenatek se sedmnáctileté Addison z Floridy proměnilo v horor. Necelých 2,5 kilometru od břehu dívku napadl devítimetrový žralok a způsobil jí ošklivé zranění. Díky včasnému zásahu bratra, se kterým trávila den, se podařilo zvíře odehnat a Addison dostat včas do nemocnice. Tam podstoupila amputaci nohy, přesto nezoufá a těší se, až se po rekonvalescenci do vody vrátí.

Zalézt do sklepa a tiše zemřít. Přeživší obránci Azovstalu přinesli mrazivá svědectví

23. června 2022 07:47

Střely z minometu mu roztrhaly nohu a být po jeho, zemřel by. Agentura AP zveřejnila svědectví 20letého obránce oceláren Azovstal, kterému život zachránili odvážní kolegové a lékaři. Aby nezapomněl, že ve válce přišel o dolní končetinu, nechá si na pravé předloktí vytetovat právě střelu z minometu, která ho zasáhla. Mezi hrdiny bojů v Mariupolu a Azovstalu ale patří také piloti, kteří za plného ostřelování dodávali do oceláren jídlo a evakuovali zraněné.

Po útoku Rusů přišla o ruku a ztratila otce. Snad mi nechtěli ublížit, věří 9letá dívka

16. března 2022 09:24

Když rodina devítileté Saši prchala z kyjevského předměstí, začali Rusové ostřelovat jejich auto. Otec útok nepřežil, dívka skončila s postřelenou rukou v nemocnici. Následně o horní končetinu přišla. I přes hrůzy, které zažila, je přesvědčená, že agresoři jí nechtěli ublížit. Jen den před invazí měla holčička deváté narozeniny.