reklama
CNN Prima News amputace

amputace

Výpis příspěvků ke štítku „amputace“

Při explozi na Žižkově přišel o nohu, nyní bojuje o život. Lidé mu založili sbírku

V pátek odpoledne záchranáři zasahovali u exploze barelů na Žižkově v Praze. Při výbuchu se zranili tři lidé, dva mají popáleniny a pohmožděniny. Poslední muž přišel o nohu a v kritickém stavu v nemocnici bojuje o život. Podle informací Blesk.cz jde o filmaře, kterému lidé uspořádali veřejnou sbírku. Dosud přispěli více než 600 tisíci korunami a částka se neustále zvyšuje.

Odpočívej v míru, válečníku. Motokrosař se po amputaci vrátil k závodům, na trati zemřel

Vypadalo to, že ho už nic nezastaví. Argentinský motokrosař Alberto „Wey“ Zapata se dokázal zázračně vrátit na trať, ačkoliv před čtyřmi měsíci přišel po automobilové nehodě o ruku a lékaři mu sdělili, že se bude muset své vášně vzdát. To si však 23letý jezdec nedokázal představit, a tak nezdolně pokračoval. O víkendu zahynul při tragickém závodním incidentu.

Úraz a amputace nohy bylo to nejlepší, co mě potkalo, říká v nadsázce paralympionik Ježek

Chtěl se stát profesionálním fotbalistou, trénoval v Praze na Spartě. Když po tréninku odcházel domů, vběhl pod projíždějící nákladní automobil. Probral se až další den v nemocnici, bez části pravé nohy. Tehdy bylo Jiřímu Ježkovi jedenáct let. Dostal protézu, rychle se vrátil do běžného života a začal se věnovat cyklistice. A stal se v ní nejlepší. V Česku, ve světě i v celé její historii. O tomhle všem promluvil Jiří Ježek v pořadu KB Interview Martina Moravce v televizi CNN Prima NEWS.

reklama