CNN Prima News Amsterdam

Amsterdam

Výpis příspěvků ke štítku „Amsterdam“

Nejlepší adventní trhy v Evropě 2022: 17 tipů, kde nasát vánoční atmosféru

16. prosince 2022 09:58

Nač být troškaři a chodit jen po tuzemských vánočních trzích, když se můžete vydat za hranice České republiky? Kde nejlépe načerpáte vánoční atmosféru? Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Paříži, nebo snad v Amsterdamu? Podívejte se na náš přehledný článek, kde najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Amsterdam spustí odstrašující kampaň. Omezí turistiku za alkoholem, drogami a sexem

4. prosince 2022 05:51

Amsterdam na jaře zahájí odstrašující kampaň, s jejíž pomocí chce bojovat proti turistům, kteří do nizozemské metropole cestují za alkoholem, drogami a sexem. Zahraničních výtržníků se chce zbavit pomocí cílené reklamy a nových omezení. Informoval o tom list The Times, podle nějž se město nejprve zaměří na britské cestovatele, které považuje za hlavní hrozbu pro klid a pohodu v ulicích a na kanálech ze 17. a 18. století.

Klimaaktivisté se v Amsterdamu vloupali na letiště. Brání odletům soukromých letadel

5. listopadu 2022 18:30

Více než stovka klimatických aktivistů z hnutí Greenpeace a Extinction Rebellion se v sobotu odpoledne vloupala na runway Schipholu, hlavního amsterdamského letiště. Svým výstupem chtějí přimět letiště k větší šetrnosti k životnímu prostředí. Na místě zablokovali několik soukromých tryskáčů. Na letišti souběžně probíhájí i další, poklidné protesty.

Nizozemské princezně hrozí atentát. Královský pár se odhodlal k nezvyklému kroku

14. října 2022 23:21

Nizozemský královský pár během státní návštěvy Švédska oznámil překvapivou zprávu. Jejich dcera a dědička trůnu Catharina-Amalia musela kvůli obavám z možného útoku dočasně opustit svůj studentský domov v Amsterdamu a vrátit se zpět do Haagu. Prohlášení královského páru je velice neobvyklé. Není zvykem, že by kdokoliv komentoval bezpečnostní opatření, která se týkají panovnické rodiny.

Chaos, zmatek a ignorantství. Chovali se k nám jako k bezdomovcům, zuří Češi na letištích

1. července 2022 08:06

Zrušené lety, nepříliš sdílný personál aerolinek a desítky hodin promarněného času. Evropská letiště se zmítají v chaosu, který se nevyhýbá ani českým cestujícím. Řada z nich uvízla v zahraničí na celé dny, aniž by se dočkali asistence ze strany dopravců. „Chovali se k nám jako k otravným bezdomovcům. Byli jsme už unavení a naštvaní, chtěli jsme domů,“ popsala redakci CNN Prima NEWS jedna z oslovených Češek zoufalou situaci z konce června.

Poslední rozhovor s brutálním vrahem ze Slovenska. Před smrtí přiznal, kdy jedinkrát plakal

16. června 2022 21:04

V úterý zemřel nejznámější slovenský sériový vrah a nekrofil Ondrej Rigo, bylo mu 66 let. Odpykával si doživotní trest za vraždu osmi žen a nezletilého chlapce. Jeho spoluvězni již delší dobu spekulovali, jestli je vůbec naživu. V rozhovoru z minulého roku uvedl, že mu už na ničem nezáleží. Stále ale věřil, že se dostane na svobodu.

Herečka Decastelo místo truchlení cestuje. Život není pohádka, okomentovala rozchod

8. června 2022 23:55

„Život není pohádka. Vztahy jsou složité, občas všechno nedopadne, jak jsme si plánovali.“ Přesně takhle herečka Eva Decastelo na sociální síti oznámila rozchod s manželem Reném, se kterým má dvě děti. Svoji energii věnuje právě jim a také se rozhodla udělat si čas i na sebe – věnovat se chce cestování. A co redakci ShowTime prozradila?

Rusové parodují vzkaz vítěze Eurovize, napsali jej na bomby. Sami však jeden dostali

15. května 2022 15:18

V sobotu večer si Ukrajina připsala vítězství, bylo to ale pouze na poli kulturním. Skupina Kalush Orchestra svou písní Stefania ovládla soutěž Eurovize. Všem divákům následně poslali její členové vzkaz: „Pomozte Mariupolu, pomozte Azovstalu. Právě teď!“ Tato výzva se poté objevila na ruských bombách, informoval poradce starosty Mariupolu Petro Andrjuščenko.