CNN Prima News Android

Android

Výpis příspěvků ke štítku „Android“

Ovládnou váš počítač a ani se to nedozvíte. Česko trápí „Jorik“ i bankovní trojské koně

Nejrozšířenější kybernetická hrozba Česka? Malware zvaný Jorik, mají jasno bezpečnostní analytici. Škodlivý program umožňuje technicky zdatným zločincům ovládat na dálku infikované počítače a dostat se tak k citlivým údajům, souborům či heslům, upozorňují experti na kyberbezpečnost ze společnosti Check Point. Terčem jsou především vzdělávací a výzkumné instituce, dřívější zkušenost nicméně ukázala, že se podobné útoky nevyhýbají ani nemocnicím či státním orgánům. Na vzestupu jsou také trojské koně, které se na první pohled tváří jako neškodné soubory.

7 důvodů proč milovat C#

Nasměruj se k úspěchu s nejoblíbenějším jazykem programátorské komunity a jedním z nejžádanějších jazyků na trhu práce. Přečti si 7 důvodů v čem je tak výjimečný a proč se ti vyplatí se ho naučit.

Pozor na nebezpečného trojského koně v mobilu. Lidem potají odsává peníze přes SMS

Bezpečnostní experti varují před novou hrozbou. Na telefony s operačním systémem Android útočí trojský kůň GriftHorse, který dokáže uživatele bez jeho vědomí přihlásit k placeným SMS službám a postupně pomocí zpráv potají odstávat peníze. Napadený si přitom nemusí plateb hned všimnout a finance se jim tak mohou strhávat i několik měsíců. Před nebezpečím varovali experti z Esetu.

Pozor, WhatsApp přestane fungovat na starších mobilech, včetně iPhonů. Je mezi nimi i váš?

Majitelé starších mobilních telefonů by měli zbystřit. Od 1. ledna 2023 totiž na některých typech skončí podpora populárního chatu WhatsApp. Na mobilech se staršími operačními systémy tak aplikace může přestat fungovat. Společnost Meta, která za WhatsAppem stojí, zveřejnila seznam modelů, kterých se ukončení podpory týká. Pokud mezi nimi najdete i svůj telefon a aplikaci chce užívat, nákupu novějšího zařízení se nevyhnete.

Pozor na „žraloky“. Zákeřný SharkBot se tváří jako užitečná aplikace, krade ale osobní data

Majitelé mobilních telefonů s Androidem by měli zbystřit. V Obchodě Play (Google Play) se totiž objevily aplikace, které se na první pohled tváří jako užitečné nástroje. Ve skutečnosti ale v sobě skrývají vrátka pro zákeřný malware zvaný SharkBot. Ten dokáže krást citlivá data uživatelů a zneužívat je k nabourávání do jiných aplikací a účtů. Škodlivé programy si před jejich odstraněním z virtuálního obchodu stáhly desítky tisíc lidí.

Jak zprovoznit více různých účtů na jediném mobilu? Otestovali jsme „klonovací“ aplikace

Na počítači neexistuje nic jednoduššího než si otevřít anonymní okno prohlížeče a bez omezení se přihlásit na jiné účty na sociálních sítích. V případě mobilních telefonů a tabletů se systémem Android je ale situace o něco složitější. Valná většina aplikací a her totiž nutí uživatele, aby na daném zařízení používal pouze jeden jediný účet – ať už jde o chatovací programy, Facebook nebo Instagram. Co s tím? Pomoci mohou „duální aplikace“.

Česká historická hra přibližuje protinacistické protesty i popravy studentů. Vyšla zdarma

Protinacistické protesty, popravy vysokoškolských studentů i mrazivé přesuny do koncentračního tábora. Bolestivé historické etapy druhoválečného Československa připomíná nová česká hra Train to Sachsenhausen, za kterou stojí vývojáři ze studia Charles Games a historici z organizace Živá paměť. Titul je dostupný zdarma pro PC i mobilní zařízení s Androidem či iOS.

Ultraširokoúhlý objektiv i bio design. Realme ukázal sérii mobilů GT 2, cena překvapí

Nejrychlejší androidí procesor, ultraširokoúhlý objektiv i bleskově rychlé nabíjení. Společnost Realme představila pro evropský trh prémiové mobilní telefony GT 2 a GT 2 Pro, které svou výbavou a vysokým výkonem konkurují i mnohem dražším modelům vyšší třídy. Kromě několika technologických prvenství výrobce podtrhuje také „bio design“ telefonů. Nová vlajková loď značky Realme byla představena v rámci mezinárodního mobilního veletrhu MWC 2022 v Barceloně.