CNN Prima News Anglie

Anglie

Výpis příspěvků ke štítku „Anglie“

Kilo kuřecích stehen za 60 Kč, kilo mouky za 11 Kč aneb Jak se žije Čechům v Anglii

21. listopadu 2022 18:34

Ve Spojeném království pracuje nejméně 60 tisíc občanů České republiky. I když za bydlení zaplatí o něco více než doma, dostávají vyšší mzdy a potraviny nakoupí dokonce levněji než v tuzemsku. „V českých obchodech je teď levnější snad jedině pivo,“ porovnává obě země Lenka Schneiderová, která už devět let pobývá na jihu Anglie.

Kapitáni s duhovou páskou nenastoupí. Evropské týmy ustoupily nařízení FIFA

21. listopadu 2022 10:35
Aktualizováno

Ani jeden z kapitánů evropských týmů nakonec nebude hrát na fotbalovém mistrovství světa v Kataru s duhovou páskou. FIFA totiž varovala, že tito hráči by vzhledem k postojům hostitele dostali za své jednání při utkání žlutou kartu. Toto nařízení nejdříve chtěl ignorovat například kapitán anglického výběru Harry Kane. Vicemistři Evropy ale svůj postoj změnili. Anglie odehraje svůj první zápas na šampionátu již v pondělí ve 14 hodin. Jejím soupeřem bude Írán.

Ronaldova slova o United? Poslední kapka. Portugalec si hledá nové angažmá, píší v Anglii

15. listopadu 2022 14:31

Zdá se, že třaskavý rozhovor, který fotbalista Cristiano Ronaldo poskytl Talk TV, znamená poslední kapku ve vztahu hvězdného Portugalce a Manchesteru United. V Anglii už si málokdo umí představit, že by Ronaldo po svých ostrých vyjádřeních o trenérovi, vedení i o legendách svého klubu na Old Traffordu zůstal. V britském tisku už se pochopitelně skloňuje celá řada možností.

Mladá žena nečekaně porodila v taxíku. Od přepravní společnosti se dočkala nepříjemného dárku

4. listopadu 2022 16:11

O nečekaný zážitek se pro britský web The Sun podělila 26letá Farah Cacanindinová z městečka High Wycombe. Na rutinní vyšetření do nemocnice se rozhodla jet taxíkem, netušila však, že pět minut po odjezdu z domova začne rodit. Svou dceru Naiu přivedla na svět sama na zadních sedačkách vozu. Od přepravní společnosti však pár dní po porodu dostala nepříjemný dárek – účet za cestu i úklid auta.

Bití, plivání i oběd na záchodě. Dívku šikanovali kvůli vzhledu, teď vyhrála soutěž krásy

22. října 2022 06:45

Angličanka Jessica Gagenová se stala Miss Anglie. V dětství ji přitom ostatní děti kvůli její barvě vlasů šikanovaly. Spolužáci jí uštědřovali rány pěstí, plivali na ni, házeli po ní věcmi, a dokonce ji i popálili. Šestadvacetiletá modelka bude svou zemi reprezentovat také v mezinárodní soutěži Miss World.

Záhadná smrt novorozenců má pojítko. Sestřička čelí obvinění ze zabití sedmi kojenců

11. října 2022 08:25

Ve Velké Británii začal soudní proces se zdravotní sestrou, která čelí obvinění, že v jedné z nemocnic mezi lety 2015 až 2016 usmrtila sedm novorozenců a ohrozila život deseti dalších. Obžaloba v pondělí podle agentury AFP uvedla, že přítomnost nyní 32leté Lucy Letbyové byla společným jmenovatelem při úmrtí kojenců na neonatologickém oddělení nemocnice v Chesteru v severozápadní Anglii.

Nenarozené děti se začnou mračit, když ucítí kapustu, tvrdí vědci. Našli i „zeleninu štěstí“

23. září 2022 08:06

Pokud se vám při chuti kapusty zkřiví obličej, nejste sami. Vědci zjistili, že nenarozeným dětem se při kontaktu s chutí kapusty kadeřavé v děloze zkřiví obličej do plačtivého výrazu. Informoval o tom list The Guardian s odkazem na studii, podle které je u dětí výraz podobný zamračení dvakrát pravděpodobnější, pokud ucítí kadeřávek, než když ochutnají mrkev.

Pohřeb královny v nejstarším pubu ve městě: Štamgasti pláčou, ticho ruší jen čepování piva

19. září 2022 18:58

Pohřeb královny prožívali mnozí Britové ve svých oblíbených hospodách. V Gosportu na jihu Anglie se štamgasti sešli v nejstarším výčepu ve městě, v pivnici The Fox (Liška) se pivo čepuje již od roku 1735. Během přímého přenosu z pohřbu Alžběty II. tam nikdo nepromluvil ani slovo. Posvátnou úctu rušilo jen čepování piva anebo sody do ginu.