CNN Prima News Anglie

Anglie

Výpis příspěvků ke štítku „Anglie“

Dokonalý jako hráč i člověk. Kdo byl legendární Bobby Charlton, kterého poctila sama královna?

„Když nehraje Bobby Charlton, je tým Anglie jako orchestr bez dirigenta,“ psaly noviny o mistru světa a držiteli Zlatého míče z roku 1966. Dlouholetá opora anglické reprezentace i Manchesteru United Charlton proslul jako fotbalový džentlmen i skvělý hráč. Pohyboval se na velkém prostoru, uměl bránit, tvořit hru i tvrdě a přesně vystřelit. „Sir Bobby“, jedna z ikon světového fotbalu, v sobotu v 86 letech zemřel.

Nejen Martínek, vzácným onemocněním trpí i Míša z Pardubicka. Pomozte dívce s léčbou

Na světě je podle statistik asi 120 potvrzených případů genetického onemocnění AADC. Tím trpí i Martínek, na jehož léčbu se v posledních týdnech skládali lidé z celé republiky. Na Pardubicku žije rodina, která má stejně nemocnou dceru Míšu. Díky ní teď lékaři dokážou toto onemocnění rychleji diagnostikovat. Byla totiž prvním potvrzeným případem této vážné nemoci u nás. Léčbu dívky ale zdravotní pojišťovna zamítla.

Vémola řekl, proč vyzval Kincla, i když si to maminka nepřála. Slíbil poslední zkažené Vánoce

Sedm sekund. Karlos Vémola si na turnaji Oktagon 47 v Bratislavě připsal bleskové vítězství a stanovil tak nový rekord organizace. Slovenskému soupeři Pavolu Langerovi projevoval český Terminátor respekt už před bojem. A po výhře udělal mimořádné gesto. Speciální bonus pět tisíc eur (přes 120 tisíc korun) za výkon večera daroval právě rivalovi. „Protože se na tenhle zápas určitě tvrdě připravoval. Nechci, aby ho to odradilo,“ říká osmatřicetiletý bijec v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Válečný veterán dojal Británii. V téměř sto letech vyhrál loterii, jackpot brali i sousedé

Osmadevadesátiletý válečný veterán Bernard Botting z dvacetitisícového městečka Burnham on Sea v Anglii se stal nejstarším vítězem jedné z hlavních cen tradiční britské loterie, v níž se tahají čísla podobná českému PSČ a zapojuje se do ní velká část obyvatel. Senior vyhrál téměř 20 milionů korun a oslavit to mohl nejen s rodinou, ale i se sousedy. V okolí bralo hlavní cenu více domácností.

Hrozivá nehoda na anglické dálnici: Zemřela 14letá dívka a řidič, zraněné jsou desítky dětí

Na dálnici M53 u Liverpoolu na severozápadě Anglie se v pátek ráno převrátil autobus plný školáků, při nehodě zemřel řidič a čtrnáctiletá dívka. V autobuse bylo dohromady 54 cestujících, převážně žáků dvou středních škol z města West Kirby. Mluvčí záchranné zdravotnické služby podle webu BBC uvedla, že dvě z dětí skončily v nemocnici s vážnými zraněními, dalších osm je hospitalizováno s lehčími zraněními.

Zakladatel Oktagonu Neruda: Důležité bude uspět v Anglii, zajímavý trh je i ve Francii

Před sedmi lety představil Ondřeji Novotnému nápad na založení československé MMA organizace. Domluvili se a změnilo jim to život. Pavol Neruda si navíc s českým obchodním partnerem a kamarádem pořád skvěle rozumí, a tak plánují v byznysu další a větší kroky. Při pohledu na tuzemský trh je ale slovenskému šéfovi Oktagonu celkem smutno. „Jsou tu organizace, které se snaží zaujmout debilitou, sprostým a podle mě opravdu primitivním obsahem,“ říká Neruda v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.