CNN Prima News Atény

Atény

Výpis příspěvků ke štítku „Atény“

Šebrleho rekord padl. Famózní Kanaďan přidal ke zlatu i pokoření bájné hranice

5. srpna 2021 15:27

Famózní výkon předvedl v desetiboji na olympijských hrách v Tokiu Kanaďan Damian Warner. Jako první v historii překonal na největší sportovní akci hranici devíti tisíc bodů, konkrétně jich zaznamenal 9 018. O 125 bodů tak vylepšil olympijský rekord Romana Šebrleho z Atén v roce 2004 a Američana Ashtona Eatona z Ria de Janeira, který na hranici dosáhl před pěti lety. Češi skončili v Tokiu ve druhé desítce.

Chytré hodinky usvědčily vraha: Mladou maminku neuškrtili zloději, ale její manžel

18. června 2021 23:21

Řeckem před měsícem otřásla brutální vražda dvacetileté matky Caroline Crouchové, kterou před zraky její roční dcery podle původní vyšetřovací verze uškrtili zloději. Později se ale ukázalo, že mladou ženu ve skutečnosti zabil manžel Charalambos Anagnostopoulos, který se nedokázal vyrovnat s tím, že ho chce opustit. Usvědčit ho pomohly chytré hodinky.

Stříbrná byla měděná a ženy nesoutěžily. Moderní olympijské hry slaví 125. výročí

6. dubna 2021 07:33

Když se před 125 lety konaly v řeckých Athénách novodobé olympijské hry, jejich zakladatele možná ani nenapadlo, že v roce 2021 bude svět čekat už na 32. pokračování největšího sportovního svátku. Právě 6. dubna 1896 odstartovaly první moderní hry. Zúčastnilo se jich necelých 250 sportovců, což je přibližně 45krát méně, než se očekává v létě v japonském Tokiu. Podstatně méně bylo také sportů, soutěžilo se pouze v devíti odvětvích.

Po pěti letech se situace otočila. Německé obce touží po uprchlících

27. října 2020 18:53

Pandemie koronaviru odsouvá evropské uprchlické drama do pozadí. Po pěti letech se situace v sousedním Německu obrátila. Na podzim roku 2015 starostové měst a obcí uprchlíky odmítali, vzpouzeli se spolkové vládě kancléřky Angely Merkelové. Nyní ji žádají, aby zemi nezavírala, že chtějí přijmout lidi, co zůstali „viset“ na ostrovech v Řecku.

Do Řecka bez povinného testu na koronavirus i bez karantény, roušky jen uvnitř

16. června 2020 09:09

Mezi země, které v pondělí začaly dále uvolňovat opatření proti koronaviru a otevřely své hranice, se řadí i Řecko. V minulém roce navštívilo zemi 33 milionů lidí. Od pondělí není po příjezdu do země povinné testování na koronavirus, které je pouze namátkové, ani nařízena karanténa. Jaká je situace v zemi a která koronavirová opatření je třeba dodržovat, zjišťuje na místě tým CNN Prima NEWS.