Basketbalistky USK Praha se podle očekávání staly prvními semifinalistkami ligy. I třetí duel s Trutnovem jednoznačně vyhrály, tentokrát doma 108:55. V sérii Ostravy s Chomutovem se ujaly vedení 2:1 na zápasy Severočešky.
Mistrovský USK jen v prvním čtvrtfinálovém duelu nenastřílel Trutnovu sto bodů, minulou středu mu k tomu tři chyběly (97:50). V sobotu už ale v hale soupeře zvítězil 106:65 a v úterý průměr nastřílených bodů nad stovkou udržel.
ČTĚTE TAKÉ: Fotbalista Švancara opět v problémech. Měl hrubě spílat ukrajinským hráčům, hrozí mu trest
Nizozemská pivotka Emese Hofová v týmu obhájkyň titulu i ve třetím čtvrtfinálovém duelu a celkově ve čtvrtém ligovém utkání za sebou zaznamenala double-double. Tentokrát nastřílela 22 bodů a přidala 16 doskoků, k tomu se blýskla i osmi asistencemi.
Chomutov zvítězil v Ostravě 70:58 zejména zásluhou třetí čtvrtiny, kterou vyhrál 21:9. Ani ve třetím utkání v sérii a celkově už v pátém vzájemném souboji za sebou neplatila výhoda domácího prostředí. Čtvrtý zápas se bude hrát ve čtvrtek v hale chomutovských Levhartic, které v dlouhodobé fázi soutěže skončily za Ostravou páté.
K druhé výhře je dovedly autorky 18 bodů Eliška Brejchová a Charlotte Velichová, v domácím týmu na stejný počet dosáhla Iva Beloševičová a double-double za 13 bodů i doskoků zaznamenala Nikola Kováčiková.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Podnikatelé nabízeli i statisíce za zápas v Clashi, říká Le Sy. Ale tak to nefunguje