CNN Prima News Trutnov

Trutnov

Výpis příspěvků ke štítku „Trutnov“

Nebezpečná nehoda: Vlak na Trutnovsku vjel do nastražených kamenů. Případ řeší policie

29. července 2022 17:59

Osobní vlak v pátek odpoledne na trati 040 v úseku Trutnov hlavní nádraží – Pilníkov najel do nastražených kamenů. Nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati byl přerušený, případem se zabývá policie. Vyplynulo to z informací uvedených na webu Českých drah a také ze sdělení hasičů a policie. V uvedeném úseku dopravce zavedl náhradní autobusovou dopravu.

Ostuda, postěžoval si Kupka na chybějící dálnice. V Polsku už přitom mají téměř hotovo

24. července 2022 08:37

Dálniční propojení Česka s okolními státy ve srovnání se západní Evropou značně pokulhává. Řidiči se po čtyřproudové komunikaci zatím nedostanou do sousedního Rakouska – čeká se na dokončení dvou komunikací. Do Polska sice již jedna autostráda vede, ale důležitá spojnice směrem do Vratislavi nadále chybí. Na polské straně přitom mají takřka hotovo, v Češku stavba potrvá ještě několik let.

Nezletilý chlapec se řítil Trutnovem rychlostí 110 km/h. Havaroval a nadýchal 2,1 promile

20. června 2022 18:35

Rychlá a nekontrolovaná jízda Trutnovem v Královéhradeckém kraji skončila havárií řidiče poté, co mu hlídka naměřila při průjezdu překročení rychlosti o 64 kilometrů v hodině. Později se ukázalo, že za volantem seděl teprve 16letý mladík, který auto ukradl své rodině. Alkoholový test u chlapce ukázal hodnotu 2,1 promile.

Poláci pokládají u hranic asfalt na společné dálnici. Kdy se napojí Češi?

14. listopadu 2021 16:52

Na důstojné dálniční spojení Česka s polskou Vratislaví čekají řidiči desítky let. Přestože se dálnice D11 k polským hranicím již v prosinci výrazně přiblíží, na kompletní napojení si budou muset Češi počkat až do roku 2028. Naopak Poláci už na své rychlostní silnici S3 pokládají u českých hranic asfalt a brzy budou moci dálniční úsek otevřít řidičům. Situace tak paradoxně může na nějaký čas znepříjemnit život řidičům a obyvatelům obcí na Trutnovsku.

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.