CNN Prima News Bavorsko

Bavorsko

Výpis příspěvků ke štítku „Bavorsko“

Vlakové neštěstí v Bavorsku má pátou oběť. Sedm lidí se pohřešuje, pátrání je obtížné

4. června 2022 16:10

Den po železničním neštěstí v bavorském Garmisch-Partenkirchenu našli záchranáři další mrtvé tělo. Počet obětí vykolejení regionálního vlaku se tak zvýšil na pět, informovala agentura DPA. Záchranné a vyprošťovací práce po páteční nehodě pokračují a úřady předem upozorňovaly, že není vyloučeno, že počet obětí ještě nemusí být konečný. Příčina neštěstí je nadále nejasná.

Tragická nehoda vlaku na jihu Bavorska: Zemřeli čtyři lidé, 15 dalších se vážně zranilo

3. června 2022 15:50

Nejméně čtyři lidé zahynuli a zhruba 30 dalších utrpělo zranění, když v pátek severně od bavorského alpského letoviska Garmisch-Partenkirchen vykolejil dvoupatrový vlak. Patnáct osob se zranilo vážně, uvedla agentura DPA s odvoláním na místní úřady. Proč vlak sjel z trati, není jasné. Vyprošťování cestujících už skončilo, oznámila vpodvečer policie.

Stovky tun paliva vypouštějí nedaleko Česka velká letadla. Můžou za to závady

6. dubna 2022 11:05

Tři nezvyklé události během posledních tří týdnů se staly letadlům nad Německem nedaleko českých hranic. Poslední je z neděle 3. dubna, kdy Airbus A340-313, na jehož palubu se vejde až 300 lidí, musel 125 kilometrů od českého města Aš vypustit 75 tun paliva a vrátit se na frankfurtské letiště. Před ním si v této oblasti za necelý měsíc „ulevily“ další dva stroje celkem o dalších téměř 100 tun leteckého paliva. Podle německých úřadů to ale na obyvatele ani životní prostředí negativní dopad nemá.