reklama
CNN Prima News Bavorsko

Bavorsko

Výpis příspěvků ke štítku „Bavorsko“

Sputnik V chce Bavorsko vyrábět samo. Rozvolnění odkládá, nejméně o dva týdny

Bavorsko se s Ruskem předběžně dohodlo na výrobě vakcíny Sputnik V proti nemoci COVID-19 v bavorském Illertissenu. Na tiskové konferenci to oznámil bavorský premiér Markus Söder. Za podmínku použití tohoto preparátu v Bavorsku označil jeho schválení Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) nebo příslušnými německými úřady. V takovém případě by Bavorsko mohlo ještě v červenci získat zhruba 2,5 milionu dávek Sputniku.

Sousedství s ČR nám nepomáhá, prohlásil bavorský premiér. Zemí jde třetí vlna pandemie

Bavorsko čelí třetí vlně pandemie koronaviru a sousedství s epidemicky vysoce rizikovou Českou republikou a Rakouskem v boji s covidem nijak nepřispívá. Na tiskové konferenci po jednání zemské vlády to prohlásil bavorský premiér Markus Söder. Obyvatelům Bavorska Söder řekl, že s žádným uvolňováním poměrů do Velikonoc počítat nemohou, protože je nezbytné nejdříve opět získat ztracenou epidemickou stabilitu.

Němci poskytnou Česku rychlotesty na covid. Babiš je chronický lhář, zlobí se opozice

Aktualizováno

Bavorsko se Saskem, sousedící německé spolkové země, chtějí České republice poskytnout vedle očkování proti nemoci COVID-19 také rychlotesty. Na pondělní tiskové konferenci to prohlásil bavorský premiér Markus Söder. Zopakoval rovněž, že Německo nabízí Česku lůžka pro infikované. Pomoc přislíbil i Söderův saský kolega Michael Kretschmer. Německo prý čekalo, zda česká vláda požádá o pomoc. Když tak neučinila, ozvali se Němci sami. Premiér Andrej Babiš (ANO) za to schytává kritiku od ostatních politiků.

Německo rozšiřuje výjimku z karantény pro české pendlery. Začne platit od středy

Německo s účinností od středy rozšiřuje výjimku z karantény pro české a tyrolské pendlery, denní dojíždění umožní všem důležitým profesím. V neděli to oznámilo spolkové ministerstvo vnitra. Určení důležitých profesí je podle něj odpovědností zemských vlád Saska a Bavorska. Německo od neděle považuje Českou republiku a také rakouské Tyrolsko za oblast s výskytem nebezpečných mutací koronaviru.

Do práce a rovnou domů. Tři bavorské okresy zpřísňují opatření pro české pendlery

Bavorské příhraniční okresy Tirschenreuth, Cham a Neustadt an der Waldnaab od čtvrtka zpřísňují podmínky pro pendlery z České republiky. Okresy ve svém nařízení rozhodly, že pendleři mohou jet jen přímou cestou do práce bez zastávky a poté se ihned vrátit do Česka. Nařízení začíná platit od půlnoci v noci na čtvrtek. Bavorský premiér nevyloučil uzavření hranic s ČR, pokud neprodlouží nouzová opatření. Do Bavorska by pak podle něho nešlo jezdit prakticky vůbec.

Rakousko otevřelo obchody či kadeřnictví, Slovensko první stupeň základních škol

Po šesti týdnech plošné uzávěry se v pondělí v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden. Na Slovensku se v pondělí znovu otevřela část škol, ovšem v některých regionech země, včetně Bratislavy, vyučování dál pokračuje distanční formou.

reklama