CNN Prima News Bavorsko

Bavorsko

Výpis příspěvků ke štítku „Bavorsko“

Česko zasáhly bouřky s krupobitím, a ženou se další. Kde udeří? Sledujte RADAR

Západ České republiky zasáhly bouřky. Místy je doprovázely také kroupy, informoval na sociální síti X Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na severu Německa je situace ještě závažnější – udeřily zde supercely a hrozí i silnější tornáda. Šance, že by se větrné víry objevily také v Česku, je však podle expertů malá. Oproti tomu výskyt dalších bouřek je podle situace na meteorologických radarech pravděpodobný.

Zpěvák Petr Kotvald otevřeně o soukromí i politice: Každá vláda má svého černého Petra

Zpěvák Petr Kotvald, který letos v červenci oslaví 65. narozeniny, se na výsluní české pop music drží už více než čtyřicet let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zavzpomínal na spolupráci s Hanou Zagorovou a Stanislavem Hložkem, promluvil o své ženě Haně, s níž oslaví čtyřicáté výročí manželství, a vyjádřil se rovněž k aktuálnímu politickému dění.

Migranti z Afriky terorizují bavorské město. Dívky nemají chodit samy, obchody řeší krádeže

Bavorské město Řezno terorizují bandy migrantů. Podle dat tamních supermarketů Edeka razantně narostl počet krádeží a 80 procent jich mají na svědomí migranti, uvedl manažer Ferat Nuha. Kromě krádeží cizinci napadají zaměstnance obchodu a jsou velmi agresivní. V dalších oblastech Bavorska se lidé bouří a odmítají stavby ubytoven pro žadatele o azyl.

Silné sněžení ochromilo Německo: Ledovka na silnicích, stovky zrušených letů a zavřené školy

Německo ve středu kvůli silnému sněžení a ledovce čeká perný den, několik velkých letišť preventivně zrušilo stovky letů a na některých místech zůstanou zavřené i školy. Meteorologové varovali, že v západní a severní části země by mohlo během 24 hodin napadnout 15 až 35 centimetrů sněhu, na jihu se zase kvůli mrznoucím srážkám bude tvořit nebezpečná ledovka. Letiště v Saarbrückenu zcela přerušilo provoz, letiště ve Frankfurtu nad Mohanem zrušilo 600 ze zhruba tisícovky plánovaných letů a v poledne zastavilo další starty, 250 ze 650 leteckých spojů je odvoláno na letišti v Mnichově. Problémy jsou i na silnicích a na železnici, napsala agentura DPA.

Ledová Gertruda se žene na Německo. Zemi ochromí sníh a černý led, problémy budou i v Česku

Přívaly sněhu a vzápětí intenzivní mrznoucí déšť čekají v následujících hodinách Německo. Meteorologové varují, že může napadnout až 30 centimetrů nového sněhu, a to dokonce i v nížinách. Přívaly sněhu mohou lámat větve a vyvracet stromy. Hrozí také, že mrznoucí déšť přeruší dopravu závislou na trolejovém vedení a bude ničit elektrická vedení.

Provoz na letišti v Mnichově ochromila ledovka. Zrušení příletů a odletů se projeví i v Praze

Mnichovské letiště kvůli očekávané ledovce a silné námraze zrušilo pro část úterý všechny starty a přílety, výluka potrvá od zahájení denního provozu do 12:00 hodin. Letiště to oznámilo v tiskové zprávě. Omezení se dotkne i úterních spojů s pražským Letištěm Václava Havla. Kvůli přívalům sněhu se mnichovské letiště potýkalo s rozsáhlými omezeními už o uplynulém víkendu.

Za vraždu otce dostal trest 16,5 roku ve vězení. Byl alkoholik, vybuchl jsem, hájil se

Krajský soud v Brně v pondělí odsoudil padesátiletého muže, který začátkem roku v Hustopečích na Břeclavsku zavraždil svého otce, k 16,5 roku ve vězení se zvýšenou ostrahou. Pachatel se k činu přiznal. Obhajoval se tím, že jej otec v dětství bil a v dospělosti, kdy u něj žil, ponižoval. Soud přihlédl k doznání viny, avšak očekával více lítosti. Obžalovaný opakoval, že čin vyvolal otec nevhodným chováním k němu, ale neprojevil zklamání sám nad sebou ani projev hlubšího citu, řekla předsedkyně senátu Dita Řepková. Obhájce se odvolal, muž zůstává ve vazbě.

Tragická nehoda v Německu: Zemřelo sedm lidí, včetně 6letého dítěte, boural vůz s migranty

Sedm osob včetně šestiletého dítěte zahynulo a 16 dalších utrpělo zranění v pátek brzy ráno při vážné dopravní nehodě na dálnici v Bavorsku na jihu Německa. Oznámila to policie, která případ vyšetřuje i pro podezření z pašování migrantů. Ve voze cestovalo 23 lidí ze Sýrie a Turecka. Situace na místě byla nepřehledná, zraněné záchranáři převáželi do vícero nemocnic. Řidič nehodu přežil, podle televize ntv patří k těm nejméně zraněným.