reklama
CNN Prima News Bavorsko

Bavorsko

Výpis příspěvků ke štítku „Bavorsko“

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

4. prosince 2021 10:23

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

Nařídit v Česku povinné očkování a lockdown? Na opatřeních se neshodnou ani experti

23. listopadu 2021 05:28

Rakousko od pondělí zažívá celostátní lockdown a od února zemi čeká povinné očkování. Přestože právě Rakousko společně s německým Bavorskem inspirovalo vládu k současným opatřením, Česká republika se podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) stejnou cestou nevydá. Na tom, jestli by uzávěra pomohla, se neshodnou ani experti.

Sledujte ZÁZNAM Speciálu: V Česku se má razantně zpřísňovat. Jak na to reaguje Babiš?

17. listopadu 2021 19:19

Omezení pro neočkované. To je nový recept vlády na boj s pandemií. Co na přísná opatření říká prezident Miloš Zeman? Uslyšíte jeho vyjádření. A také živě exkluzivní rozhovor s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Hrozí nám další lockdown nebo nouzový stav? A co dalšího vláda chystá? Odpovědi ve speciálním vysílání živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Uznávat jen očkování? Popřeli bychom, že je testování relevantní, říká ústavní právník

16. listopadu 2021 16:12

Lockdown neočkovaných po vzoru Rakouska by v českém právním systému jistou oporu v zákoně měl. „I obecná úprava zákona o veřejném zdraví počítá s vakcinací pro řadu případů jako povinnou, zejména u dětí,“ řekl právník a vysokoškolský pedagog Aleš Gerloch v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Sám nicméně dodal, že není fanouškem tohoto postupu. Češi by podle jeho mínění měli i nadále zastávat vlastní cestu zpoplatněných testů.

V Německu při běhání zmizela 11letá dívka. Stopy vedou do Česka k sektě Dvanáct kmenů

18. října 2021 18:59

Od soboty německá policie v Bavorsku pátrá po 11leté dívce, která se nevrátila z běhání ve městě Holzheim. Pěstounská rodina, která se o dívku stará, okamžitě zalarmovala úřady. Stopy nyní vedou ke kontroverzní sektě Dvanáct kmenů, která se z Německa přemístila do Česka. Její součástí mají být i biologičtí rodiče dívenky.

Merkelová zase na koni. V malé bavorské vesnici odhalili její jezdeckou sochu z 3D tiskárny

9. října 2021 05:46

V malé bavorské obci odhalili jezdeckou sochu dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která vznikla z odlehčeného betonu na 3D tiskárně. Socha v životní velikosti znázorňuje političku v kalhotovém kostýmu, s typicky složenýma rukama a neproniknutelným výrazem. Ani její autor Wilhelm Koch nechce odpovědět na otázku, zda dílo zamýšlel jako poctu, nebo spíše jako ironii, napsala agentura DPA.

Muž zadržel tři řidiče jako rukojmí, vyhrožoval zbraní. Zasahovalo policejní komando

22. září 2021 11:22
Aktualizováno

Policie na dálnici v Bavorsku v úterý večer zadržela cestujícího, který v dálkovém autobusu vzal tři řidiče jako rukojmí, informoval server Focus Online s odkazem na policii. Podle policejního mluvčího muž tvrdil, že je ozbrojený. Policie ani po nočním výslechu údajného únosce nezná další podrobnosti. Jasné není ani, zda měl útočník skutečně zbraň. Podezřelým je 30letý srbský občan, píše deník Merkur.

Sputnik V chce Bavorsko vyrábět samo. Rozvolnění odkládá, nejméně o dva týdny

7. dubna 2021 14:52

Bavorsko se s Ruskem předběžně dohodlo na výrobě vakcíny Sputnik V proti nemoci COVID-19 v bavorském Illertissenu. Na tiskové konferenci to oznámil bavorský premiér Markus Söder. Za podmínku použití tohoto preparátu v Bavorsku označil jeho schválení Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) nebo příslušnými německými úřady. V takovém případě by Bavorsko mohlo ještě v červenci získat zhruba 2,5 milionu dávek Sputniku.

reklama