BBC

Výpis příspěvků ke štítku „BBC“

Cenzura: Twitter zablokoval účty několika prominentním novinářům. Čím se provinili?

16. prosince 2022 05:17

Twitter zablokoval účty několika prominentním novinářům, kteří informovali o majiteli sociální sítě Elonu Muskovi, upozornila stanice BBC. Mezi zablokovanými žurnalisty jsou mimo jiné redaktoři deníků The New York Times, The Washington Post nebo stanice CNN. Mluvčí Twitteru webu The Verge sdělila, že pozastavení účtů novinářů souvisí se sdílením lokačních dat.

Rakety přímo v živém vstupu. Před explozemi v Kyjevě se kryl novinář i dívka na procházce

10. října 2022 09:59

Ruské rakety v pondělí ráno zasypaly hlavní ukrajinské město Kyjev. Stejný osud potkal i další ukrajinská města jako Lvov, Dnipro nebo Žytomyr. Dopady raket na Kyjev se podařilo zachytit štábu britské televize BBC. Reportér na místě právě vstupoval do živého vysílání, když za zvuků exploze musel rychle skončit a krýt se. Záběry se nyní hojně šíří na sociálních sítích.

Jasná ruka, jasná penalta, zlobí se Němky. Ve finále mistrovství Evropy prohrály s Anglií

1. srpna 2022 17:56

Jasná ruka. Jasná penalta. Celé Německo nemá pochyb o tom, že kapitánka anglické fotbalové reprezentace Leah Williamsonová zahrála ve 26. minutě finále proti Německu nedovoleně rukou v pokutovém území. A tudíž měly Němky za stavu 0:0 kopat penaltu. Angličanky na domácím stadionu Wembley v Londýně nakonec zvítězily 2:1 v prodloužení a získaly svůj první titul.

Všechna těla patří na pláž, povzbuzovala ženy vláda. V kampani ale zneužila fotku modelky

31. července 2022 18:06

Španělské ministerstvo pro rovnost spustilo novou letní kampaň. Jejím cílem má být povzbudit ženy, které se obávají vyrazit na pláž v plavkách. Na plakát se sloganem „Léto je i naše“ vybralo ženy všech typů, včetně dámy, která má odstraněné jedno prso. Žena, která se stala předobrazem pro plakát, si ale stěžuje že se tak stalo bez jejího vědomí. Grafička navíc nahradila její protézu zdravou nohou.

Přátelství s Epsteinem nelituji, řekl kdysi princ Andrew. O památném rozhovoru vzniká film

16. července 2022 15:01

V Británii se připravuje film o rozhovoru britského prince Andrewa, který poskytl v roce 2019 stanici BBC ve snaze očistit své jméno kvůli stykům s americkým miliardářem Jeffreym Epsteinem i obviněním, že se sám zapojil do sexuálního zneužívání nezletilých. Informoval o tom list The Guardian. Kauza 62letého syna Alžběty II. otřásla pověstí královské rodiny a princ Andrew kvůli ní zanechal veřejných povinností.

Kontroverzní opatření. Migranti dostanou sledovací náramky, zvažuje britská vláda

19. června 2022 07:08

Uprchlíci budou dostávat sledovací elektronické náramky, aby se během azylového procesu nepokoušeli zmizet a museli se pravidelně hlásit úřadům. Toto kontroverzní opatření chce na zkoušku zavést Velká Británie. Vláda premiéra Borise Johnsona chce dát náramky všem, kteří zvolili „nebezpečný nebo zbytečný“ způsob cesty do Spojeného království. Proti tomuto kroku se vyrojila nemalá vlna nevole. Odpůrci upozorňují, že britský kabinet staví migranty na úroveň zločinců.