reklama

BBC

Výpis příspěvků ke štítku „BBC“

Musíme vysílat i to, že je Země placatá, hlásí BBC. Hodlá se více otevřít různým názorům

15. ledna 2022 14:13

Když někdo bude říkat, že Země není kulatá? Nevadí, musíme jim dát ve vysílání prostor. Britská veřejnoprávní stanice BBC ctí nestrannost největší možnou měrou, a tak nechce upřít zastoupení sebepochybnějším teoriím. Vedení mediálního giganta nechce podporovat současný trend, kdy jsou alternativní názorové skupiny odstřihávány.

Královská rodina hrozí BBC koncem spolupráce. Chce předem vidět zbytek dokumentu o princích

23. listopadu 2021 17:49

Britská královská rodina zuří. Veřejnoprávní televize BBC jim totiž po opakované žádosti odmítla ukázat nový dokument Princové a média (The Princes and the Press) ještě před jeho uveřejněním. Po odvysílání premiérového dílu pak vládnoucí rodina požaduje možnost předem reagovat na další zveřejněná tvrzení. Jinak hrozí, že přestane s BBC spolupracovat.

Vznikl unikátní dokument o princi Philipovi. Proč se v něm neobjevila královna?

7. října 2021 21:49

Na památku vévody z Edinburghu, který zemřel letos v dubnu ve věku 99 let, natočila televize BBC dokument nazvaný „Prince Philip: The Royal Family Remembers“. Na rozdíl od desítek předešlých dokumentárních filmů, v němž život královské rodiny komentují experti či novináři, v novém snímku na něj vzpomínají ti nejpovolanější, tedy samotná vévodova rodina.

Princ Philip s oblibou stříkal hořčici na zeď. Miloval, když se věci pokazily, říká William

21. září 2021 18:41

Když letos v dubnu zemřel ve věku 99 let britský princ Philip, oplakával ho celý svět. Pro jeho manželku královnu Alžbětu II. byl velkou oporou, pro vnoučata milující dědeček, který s nimi rád dováděl. Podle princů Charlese a Williama byl Philip, vévoda z Edinburghu, navíc opravdovým králem grilování. Shodli se na tom ve vzpomínkovému programu stanice BBC.

Razie pokračují: Tálibán intenzivně hledá a trestá bývalé spolupracovníky Západu

20. srpna 2021 05:47

Členové povstaleckého hnutí Tálibán, které nedávno ovládlo Afghánistán, chodí ode dveří ke dveřím, hledají bývalé spolupracovníky zemí NATO a svržené afghánské vlády a vyhrožují jejich rodinným příslušníkům. Podle webu BBC to uvádí zpráva norské organizace, která zpracovává zpravodajské informace pro OSN.

Odpůrci covid pasů napadli v Británii pobočku BBC. Policie musela zatarasit vchod

9. srpna 2021 17:32

Dav demonstrantů se pokusil v pondělí odpoledne probít do jedné z poboček BBC – budovy televizního centra v londýnské čtvrti White City, odkud se většina novinářů televize v roce 2013 odstěhovala. Demonstrantům se nelíbí, že BBC podle nich až příliš souzní s vládními nařízeními a protežuje v mediální produkci myšlenku covid pasů.

reklama