BBC

Výpis příspěvků ke štítku „BBC“

Válka proti zdrogovaným „zombie“ se nekoná. Stav nouze nefunguje, lidé padají na ulicích

Zombie droga paralyzuje americký Portland. Situace došla na konci ledna tak daleko, že dvoumilionové město vyhlásilo devadesátidenní stav nouze. Přestože jsou ulice obsypány závislými na fentanylu, reakce policistů či záchranářů mimořádnou situaci nepřipomínají. Kritici upozorňují, že krizový stav je pouze na papíře, ale v reálu k žádné změně nedošlo. K fentanylové krizi podle nich mělo přispět zavedení nových pravidel.

Na porážku směřovalo tisíc koček. V Číně z nich měly být klobásy a špízy, lidé na sítích šílí

Policie ve spolupráci s ochránci zvířat na východě Číny zachránila přes tisíc koček před porážkou. Jejich maso mělo být poté prodáno jako vepřové nebo skopové. Informovalo o tom BBC s odkazem na čínský internetový deník blízký vládě The Paper. V zemi podle odhadů ročně zahynou miliony koček a psů, aby mohlo být zpracováno jejich maso.

Nejznámější strom v Británii někdo poslal k zemi. Velikána proslavil film o Robinu Hoodovi

V noci ze středy na čtvrtek někdo pokácel zřejmě nejznámější strom v Británii. Jednalo se o javor, který rostl nedaleko Hadrianova valu na severu Anglie a který v 90. letech proslavil film Robin Hood: Král zbojníků s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Javoru se z tohoto důvodu přezdívalo Strom Robina Hooda. V souvislosti s činem policie zadržela šestnáctiletého mladíka, píše server BBC News.