reklama

BBC

Výpis příspěvků ke štítku „BBC“

Novinář se k princezně Dianě dostal díky lži. BBC se za průlomový rozhovor omluvila

BBC se omluvila poté, co bylo ve zprávě lorda Dysona potvrzeno, že prominentní novinář Martin Bashir použil „klamavé“ metody, aby si zajistil přelomový rozhovor s princeznou Dianou v době, kdy se rozpadlo její manželství. Princezna tehdy přiznala, že ve vztahu s princem Charlesem figuruje ještě třetí osoba. Veřejnoprávní médium se kvůli okolnostem rozhovoru stalo terčem kritiky.

Leicester nudil, Slavia míří dál zaslouženě. Britská média po šoku Lišky nešetří

Za šokující, ale zasloužené označila britská média čtvrteční vyřazení fotbalistů Leicesteru z druhého kola Evropské ligy pražskou Slavií. Český tým si po domácí bezbrankové remíze v Edenu zajistil postup v odvetě výhrou 2:0. Po loňském odchodu Tomáše Součka a Vladimíra Coufala z vršovického celku do West Hamu by podle komentářů mohl být v anglické lize zájem o další hráče českého mistra, zejména pak o střelce druhého gólu Abdallaha Simu.

Královský palác řeší únik 52 let starého dokumentu. Královna v něm mluvila o gorile

Britské královské rodině se společně s rozhlasovou a televizní stanicí BBC podařilo z internetové platformy Youtube stáhnout dokument z roku 1969, který minulý týden nečekaně unikl na veřejnost. Královna Alžběta II. v něm měla žertovat s ministrem vnitra o tehdejším americkém velvyslanci ve Velké Británii Walteru Annenbergovi. Padlo v něm přirovnání diplomata ke gorile.

Banky nevědomky pomáhají prát peníze, odhalují uniklé dokumenty. Týká se to i českých

Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů korun) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze. Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby se vyhnuli západním sankcím, které měly zabránit převodu jejich peněz na Západ, uvedl portál BBC News o úniku více než 2500 dokumentů z let 2000 až 2017. Některé z dokumentů se týkají i bank působících v Česku.

reklama